You are currently viewing Stylowe i gustowne łóżeczko dla niemowlaka

Stylowe i gustowne łóżeczko dla niemowlaka

 

Kiedy zbliża się termin rozwiązania, rodzice stają przed wyzwaniem, jakim jest urządzenie pokoiku dla dziecka. Otoczenie, jakie mu stworzymy może wpływać na to jaki kolor polubi albo czy dobrze się będzie tam czuło. Często można spotkać się z następującą kolorystyką – róż dla dziewczynki a błękit dla chłopca. A może by tak inaczej?

Jaki kolor łóżeczka dla niemowlaka?

białe łóżeczko dla niemowlątDziecko kiedy przychodzi na świat jest ciekawe tego, co je otacza. Spotyka nowych ludzi, poznaje nowe rzeczy i zachowania. Jest jeszcze niedoświadczone i niewinne, ponieważ nie ma wyrobionego podziału na dobro i zło. Właśnie tą dziecięcą niewinność można wyrazić kolorem przy urządzaniu pokoju dla malucha. Biel można spokojnie uznać za taki kolor. W niejednej głowie pewnie od razu pojawia się myśl – taki wystrój dla chłopca? Dokładnie tak! Pomieszczenie nie musi być całe białe, wtedy by było okropne wrażenie sterylności i byłoby nieprzyjazne w odbiorze. Uroczym akcentem w takim kolorze może być mebel lub ich cały komplet. Białe łóżeczko dla niemowląt prezentuje się naprawdę cudnie w zestawieniu z żywym lub delikatnym pastelowym kolorem ścian czy dodatków, zabawek. Nie musi to być barwa dominująca, ale taka, która nada oryginalności i uroku pomieszczeniu. Taki pokój powinien być jak najbardziej przytulny, ponieważ dziecko spędza w nim większa część czasu po urodzeniu. Może też pojawić się u każdego wątpliwość związana z utrzymaniem takich mebli w czystości. Wiadomo, małe dzieci kiedy się kręcą lub próbują raczkować mogą się ubrudzić, a potem jest obawa, że ubrudzą mebelki. O to zupełnie nie trzeba się martwić, ponieważ takie meble z przeznaczeniem dla dzieci najczęściej robione są tak, aby można je było spokojnie i szybko wyczyścić. Warto mieć na uwadze, że kiedy kupimy poza łóżeczkiem komplet, np. krzesełka, komoda, półki, te meble będą rosnąć wraz z dzieckiem, ponieważ przez praktycznie całe wczesne dzieciństwo będą wymiarem odpowiadać wymaganiom dziecka. Jest to też dobra opcja, kiedy planuje się więcej niż jedno dziecko. Nie da się przewidzieć czy za drugim czy trzecim razem będzie znowu dziewczynka czy chłopiec, a kupując cały zestaw mebli w takim kolorze nie trzeba się bać, że będą nieodpowiednie. Biały kolor jest odpowiedni dla chłopca jak i dla dziewczynki. Jest po prostu uniwersalny, a dziecko będzie się dobrze czuło w takim otoczeniu. Zmiana koloru ścian jest tańszym wydatkiem niż zmiana wszystkich mebli w pokoju, więc warto mieć to na uwadze przy urządzaniu pokoju.

Dziecko kiedy dorasta samo wybiera co lubi, a czego nie lubi, tak samo co mu się podoba, a co nie. W przyszłości samo sobie urządzi pokój, jednak w tych wczesnych latach, skoro jeszcze możemy decydować, warto mu zapewnić przyjazne otoczenie. Biel jest czasem niedocenionym kolorem, więc teraz, kiedy masz tego świadomość możesz coś zmienić… na przykład kupując białe łóżeczko.