You are currently viewing Sufity napinane – charakteryzacja

Sufity napinane – charakteryzacja

 

Planując wykończenie domu nie powinno się zapominać o piątej ścianie, jaką jest sufit. Standardowo przyjęło się, że ta ściana ma mieć kolor biały i ma wyglądać dość zwyczajnie. Jednakże w dzisiejszych czasach istnieje wiele ciekawszych rozwiązań, urozmaicających tą część pomieszczenia.

Czy warto posiadać sufity napinane?

polecane sufity napinane barrisolSufity napinane stanowią rewelacyjną alternatywę dla sufitów podwieszanych wykonywanych szczególnie z płyt gipsowo-kartonowych i pod wieloma względami są do nich dość podobne, jednak różnią się od siebie tym, że są wykonywane z zupełnie innych materiałów. Sufit ten wykonuje się przede wszystkim ze specjalnych konstrukcji, które muszą być umieszczone koniecznie na suficie właściwym, a w późniejszym etapie rozpina się na niej membranę wykonaną głównie z PCV. To przyczynia się do tego, że można uzyskać niesamowicie równą i gładką powierzchnię, co się będzie pięknie komponować. Polecane sufity napinane Barrisol pozwalają na ukrycie wszystkich mankamentów, jakie posiada właściwy sufit oraz wszelkich możliwych instalacji czy nawet kabli. Tego rodzaju sufity dają również wielkie możliwości aranżacyjne, ponieważ na rynku dostępne są zarówno w wielu kształtach, kolorach jak i rozmiarach, dzięki czemu będzie można stworzyć rewelacyjną przestrzeń charakteryzującą się głównie oryginalnością. Dużą zaletą takich sufitów jest również ich szybki oraz odpowiednio suchy montaż – ich wykonanie nie wymaga żadnych prac na mokro, co przyczynia się do tego, że nie ma konieczności usuwania żadnych elementów z wnętrza, co w tym przypadku jest dużym plusem tego zdobnictwa. Można więc urządzić taki sufit w miejscu, które jest już użytkowane. Dodatkowo, takie sufity mają niesamowite zalety estetyczne, ponieważ wpasują się do każdego wnętrza i każdej stylistyki. Są również odpowiednio wytrzymałe, a ich powłoka z biegiem czasu nie niszczy się, nie pęka i nie łuszczy, co sprawia, że mają one znaczną przewagę w porównaniu z sufitami podwieszanymi z płyt gipsowo-kartonowych. Warto wiedzieć, że takie sufity napinane są również wodoszczelne, odporne na działanie ognia oraz kurzu. Wszystko wskazuje na to, że mają one znacznie więcej plusów i są naprawdę warte swojej uwagi. Ich funkcjonalność oraz estetyka sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w swoich czterech ścianach.

Sufity są miejscem, które daje szerokie pole do popisu. Jednak można z nimi poeksperymentować nie tylko z kolorem, ale również z ich ogólną aranżacją. Dzięki temu cała przestrzeń będzie się cudownie prezentować!