You are currently viewing Systemy oświetlenia ulicznego

Systemy oświetlenia ulicznego

Aby zachować wysoki poziom bezpieczeństwa na jezdni, należy odpowiednio zadbać o jej oświetlenie, gdyż wiele wypadków na drodze, ma miejsce wskutek nieprawidłowego oświetlenia. O oświetlenie uliczne należy zadbać szczególnie w miejscach, gdzie wykonane są pasy do przejścia dla pieszych, jak również na terenach zabudowanych, gdzie mogą chodzić nieoznakowani światłami odblaskowymi piesi, lub też poruszać się rowerami. Warto wówczas zadbać o odpowiednie naświetlenie każdego obiektu na jezdni.

Wysokojakościowa lampa uliczna

lampa uliczna led 100wW odpowiednim naświetleniu miejsc, szczególnie zagrożonych możliwością powstania wypadku, służą między innymi naświetlacze oraz lampy uliczne, które pozwalają na osiągnięcie efektu możliwie maksymalnego oświetlenia, za sprawą innowacyjnych źródeł światła, zastosowanych w tego typu systemach. Bardzo ważne jest, aby wszelkiego rodzaju jezdnie, szczególnie przy przejściach dla pieszych, a także przystankach autobusowych, zostały odpowiednio naświetlone. Pozwoli to na osiągnięcie odpowiedniego poziomu naświetlenia miejsc, szczególnie po zmroku, gdzie widoczność jest ograniczona. Lampa uliczna led 100w, skutecznie oświetli każdy obiekt na jezdni, dzięki czemu kierowcy uzyskają odpowiedni poziom widoczności jezdni, co pozwoli na szybką reakcję po dostrzeżeniu zagrożenia w ruchu drogowym. Poprzez wykorzystanie wysokojakościowej lampy ulicznej, istnieje możliwość redukcji ilości wypadków na polskich drogach, których współczynnik utrzymuje się niestety na wysokim poziomie, dlatego też warto jest odpowiednio zadbać o naświetlenie obiektów ulic oraz przejść dla pieszych, jak również przystanków, gdzie piesi mają możliwość skorzystania z komunikacji miejskich. Oświetlenie uliczne uruchamiane jest o określonej godzinie, po zachodzie słońca, co w różnych porach roku oznacza zupełnie inną godzinę, dlatego też lampy uliczne podłączane są pod specjalne sterowniki, pozwalające na uzyskanie możliwie jak najlepszego efektu.

Lampy uliczne, wykonywane są z użyciem najlepszej jakości materiałów, gdyż w tym przypadku ich przeznaczenia oraz zastosowania, jakość łącząca jednocześnie wytrzymałość oraz trwałość, bezwzględnie musi utrzymywać się na wysokim poziomie. Lampy tego rodzaju muszą zostać uodpornione na czynniki niesprzyjające, takie jak na przykład silne wiatry, czy też opady deszczu. Dlatego też lampy posiadają odpowiednią klasę odporności, dzięki której zachowują trwałość oraz wytrzymałość nawet do kilkunastu lat codziennego uruchamiania lampy, oraz oświetlania wybranych obiektów.