Szamba wykonane z trwałego betonu

Szamba wykonane z trwałego betonu

Wielu z nas podczas budowy domu zastanawia się jaki rodzaj kanalizacji wybrać. Do wyboru mamy wiele rozwiązań, jednak przy braku innych możliwości, najlepszym i najbardziej popularnym wyjściem jest budowa szamba betonowego. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie zbudować system kanalizacyjny, który będzie charakteryzował się trwałością i długowiecznością. Jakie zalety ma przydomowe szambo zbudowane z betonu i jakie akcesoria przydają się najbardziej przy jego budowie na naszej posesji?

Szamba wyprodukowane z betonu budowane na posesjach

szamba betonowe cenySzamba tego typu dzielimy przede wszystkim na jednokomorowe lub wielokomorowe. Te pierwsze są montowane przede wszystkim na terenie posesji z małym lub średnim domem. Dla większych metraży domów, w których mieszka duża ilość osób, zalecana jest budowa szamba wielokomorowego. Zamawiając szamba betonowe ceny uzależnione są od wymiarów całości. Typowe szambo z betonu składa się z komory, pokrywy i włazu z kominkiem. Całość jest umieszczona w ziemi, a właz jest montowany na jej powierzchni w dogodnym miejscu, wybranym przez właściciela i ekipę wykonującą prace. Warto tutaj nadmienić, że szamba dwukomorowe posiadają dwa kominy z włazami, każda umieszczona nad jedną komorą. Często spotkamy się także z typem szamba dwuczęściowego. Mamy wtedy do czynienia z umieszczeniem komór na sobie, zamiast łączenia ich w sposób szeregowy. Bardzo ważnym elementem całej procedury budowy szamba jest montaż odpowiednich akcesoriów. Są to na przykład włazy żeliwne, które są niezbędnym elementem, który musi zostać zamontowany w miejscach ruchu samochodów lub pieszych. Włazy tego typu są odporne na nacisk i zużycie, i mogą być wkomponowane w drogi asfaltowe, chodniki czy wjazdy żwirowe na posesje. Kolejnym ważnym elementem całej procedury montażu szamba są wężownice, za pomocą których możliwe jest bezproblemowe opróżnienie szamba. Odbywa się to za pomocą wozu asenizacyjnego, a umieszczenie szybko złączki wężownicy poza terenem posesji, daje możliwość opróżniania szamba bez potrzeby wjazdu samochodu na nasz teren. Ten sposób jest szczególnie popularny w przypadku małych posesji.

Nowoczesne instalacje szamb betonowych są wyposażane w czujniki, pozwalające monitorować stan napełnienia szamba, Dzięki temu możemy bez obaw czekać na sygnał czujnika, który będzie informował o potrzebie jego opróżnienia przez wóz asenizacyjny. Dzięki urządzeniom elektronicznym cały proces przebiega bez naszego udziału, i jest szeroko stosowany przez producentów i ekipy montażowe.

Close Menu