You are currently viewing Tapicerowane krzesła do lokalu gastronomicznego

Tapicerowane krzesła do lokalu gastronomicznego

Bistro rządzi się swoimi prawami. To właściwie taka trochę kawiarnia, trochę restauracja, a trochę miejsce, gdzie można się po prostu napić dobrego wina. Dlatego czasami klienci jedynie wpadają na chwilę, inni zaś zostają na długie rozmowy z przyjaciółmi przy pysznym jedzeniu. Dla każdego to miejsce oznacza inny rodzaj spędzonego czasu, nie znaczy to jednak, że klienci nie mają podobnych wymagań. Niezależnie od tego, po co przychodzą do lokalu, zawsze chcą dostać akceptowany przez nich klimat, ale i wygodę, a nierzadko – pewną dawkę luksusu. I to wszystko może zapewnić odpowiednie umeblowanie. 

Szyk i komfort tapicerowanych krzeseł

krzesło tapicerowane do bistroPo pierwsze – klient najpierw patrzy. Zagląda przez szybę do wnętrza bistra i ocenia, czy naprawdę chce tam wejść i wydać swoje pieniądze. Ostatecznie, w tym momencie, nie chodzi o polecenie, że tam na pewno jest świetne jedzenie. Chodzi o odczucie, które przypływa do klienta na widok danego miejsca. Czy krzesło tapicerowane do bistro może naprawdę to odczucie zmienić na tyle, że ktoś – i będzie tych ktosiów sporo – stwierdzi – tak, chcę tam zjeść? Chociaż może na początku trudno w to uwierzyć, to tak. Nie tylko może, ale i na pewno sprawi. Tapicerowane krzesła są o niebo wygodniejsze od takich, które są z twardych materiałów, jak samo drewno, czy, najgorsze co może być, plastik. Jednak wygodę tak naprawdę odczuwa się dopiero, kiedy się na tych krzesłach usiądzie, a na razie trzeba walczyć o to, by klient w ogóle chciał do środka wejść. Gdy widzi się takie na przykład plastikowe krzesła, od razu wie się, że nie jest to lokal, któremu zależy na klimacie, a dalej idzie lawina niepozytywnych myśli. Za to tapicerka sprawia, że klient zaczyna sobie myśleć – całkiem tu ładnie, przyjemnie, właściciel się postarał, a te krzesła – wyglądają jak z tych filmów o bogatych i eleganckich szlachcicach z lat dwudziestych, dwudziestego wieku, które kiedyś mi mignęły przed oczami. I to sprawia, że klient przechodzi przez próg lokalu. Ta myśl, że doświadczy tu właśnie tego, czego szukał – odrobiny luksusu w swoim życiu. 

Umeblowanie restauracji może zmienić w niej wszystko. Oczywiście, ostatecznie to jedzenie decyduje, czy klient będzie chciał w dane miejsce wrócić, ale bez stworzenia odpowiedniego klimatu, odpowiedniej atmosfery, nie będzie chciał nawet się przekonać, czy to jedzenie jest, czy nie jest naprawdę dobre. A klimat miejsca tworzy się po pierwsze przez ładne, stylowe meble, a ani piękna, ani stylowości nie można odmówić krzesłom tapicerowanym. One ten styl definiują.