You are currently viewing Taśma poliestrowa do pakowania

Taśma poliestrowa do pakowania

Pakowanie paczek jest dość odpowiedzialnym zadaniem, gdyż od jego jakości zależy bezpieczeństwo załadunku. Małe paczki nie wymagają zbyt skomplikowanego podejścia, gdyż w ich przypadku sprawdzą się klasyczne, „szare” taśmy do pakowania. Taka taśma wytrzyma obciążenie do około dwudziestu kilogramów, jeżeli będzie naklejonych kilka warstw. 

Jakie jest wykorzystanie taśm poliestrowych?  

taśmy poliestroweFirmy transportowe, prowadzące usługi przeprowadzek, produkcyjne, lub także handlowe, albo otrzymują towar zapakowany w paczkach i na paletach, albo sami je pakują i wysyłają. Aby właściwie zabezpieczyć załadunek, muszą go umieścić w bezpiecznych opakowaniach, które ochronią go przed uszkodzeniami, a także utrzymają w stabilnej pozycji podczas transportu do miejsca docelowego. Popularna „szara” taśma jest wykonana z elastycznego tworzywa sztucznego o bardzo niewielkiej grubości i z jednej strony posiadają warstwę kleju. Są wykorzystywane do sklejania papieru, kartonu, czy lekkich plastikowych elementów. Taki rodzaj taśmy nie wytrzyma dużych obciążeń, dlatego lepsze będą taśmy poliestrowe, popularnie nazywane taśmami WG. Poliester jest sprężystym i odpornym na wilgoć materiałem, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Taśma poliestrowa przeznaczona jest do ręcznego, przy użyciu bandownicy, lub mechanicznego spinania załadunku za pomocą specjalnych plomb, zgrzewu tarciowego, lub wytrzymałych spinek drucianych. Posiada ona niewielką elastyczność i sprężystość, przez co doskonale się sprawdzają przy ciężkich ładunkach. Ponieważ poliester nie wykazuje reakcji na wilgoć i wysoką temperaturę, to taśma jest odporna na czynniki atmosferyczne i możemy jej używać wewnątrz budynków i na dworze. Taśma poliestrowa z powodzeniem może zastąpić stalową taśmę, która może rdzewieć, lub drut stalowy do wiązania niektórych materiałów budowlanych. Materiał z jakiego jest ona wykonana, jest odporny na rdzę, pleśń i gnicie, dlatego ma szerokie zastosowanie i jest bezpieczna dla ludzi i otoczenia. Taśmą poliestrową możemy ręcznie związać makulaturę.

Załadunek musi być tak zapakowany, aby nie uległ zniszczeniu w trakcie transportu i utrzymał stabilną pozycję. Czasem w hurtowniach zamiast taśm, używają folii stretchowej, którą owijają kartony, lub nawet całe palety, aby je zabezpieczyć przed przewróceniem. Jednak jest to dość czasochłonne zadanie i wymaga sporo siły przy zawijaniu palety z towarem. Wygodniejsze jest użycie taśmy z poliestru, która jest wielokrotnego użytku i po złożeniu powraca do swojej poprzedniej formy.