Terapia, która naprawia małżeństwa

Małżeństwo jest decyzją, która wiąże na całe życie. Często po dwudziestu latach wspólnego pożycia dochodzi do momentu, w którym nie wiecie, czy chcecie w dalszym ciągu ze sobą żyć. Niemalże połowa par myśli w ten sposób. Jest to sposób myślenia całkowicie do wyeliminowania, jednak trzeba wiedzieć jak to zrobić. Jest to prostsze niż się wydaje, jeśli skorzystacie z pomocy terapeuty, który zawodowo zajmuje się małżeństwami. Nie warto tracić drugiej osoby, zwłaszcza po tylu latach spędzonych razem.

Małżeństwo może wymagać terapii

terapia małżeńskaOsoba, która zawodowo zajmuje się małżeństwami musi być prawdziwym specjalistą od związków. Tak jest, dlatego terapia małżeńska przynosi tyle korzyści. Nawet jeśli w życiu trafi wam się trudna chwila, można się jej całkowicie pozbyć. Terapia odbywa się zazwyczaj w gabinecie terapeuty, ponieważ jest to miejsce całkowicie neutralne dla obydwu małżonków. Jest ona prowadzona w formie rozmowy, w której terapeuta jest negocjatorem. Jego głównym zadaniem jest znalezienie punktu zapalnego w waszym życiu. bez względu na to, czy jest to sprawa ważna, czy błahostka, należy się go pozbyć lub częściowo zneutralizować. Najważniejsze jest, abyście mogli się prawidłowo porozumiewać. Oznacza to, że jeden z małżonków musi rozumieć, co ma na myśli druga osoba. Często zdarza się na terapii, że pary są zaskoczone tym, w jaki sposób myśli partner lub partnerka. Nie jest to wcale negatywne zjawisko. Zwykle już chwilę po terapii para czuje się lepiej. Musicie pamiętać o tym, że nie możecie przerwać terapii. Jeśli jest już ona rozpoczęta, musicie wytrwać razem do jej końca. Chwilowa poprawa nie może spowodować, że przestaniecie uczęszczać na sesje terapeutyczne. Kluczem do dalszego szczęśliwego życia razem jest całkowite poznanie każdego z małżonków. Być może na pierwszy rzut oka jest to trudne, ale to tylko pozory. W końcu zyjecie ze sobą już wiele lat, a wasze kłopoty są tylko przejściowe. Końcowy etap terapii jest bardzo przyjemny, ponieważ wiąże się z wyjazdem. Musicie odpocząć od miejsca, w którym najczęściej przebywacie, a także nacieszyć się swoją bliskością.

Czasami trudno jest uwierzyć, jak terapia może być skuteczna. Znam wiele par, które nie wyobrażały sobie dalszego życia razem, lecz po kilku sesjach zrozumieli, że życie osobno byłoby o wiele trudniejsze. Taka para zaczyna dbać o to, aby więź między nimi w dalszym ciągu była mocna. Osoby, które skorzystały z terapii nigdy już na nią nie wracają, ponieważ nie odczuwają takiej potrzeby. W ich związkach jest dobrze, ponieważ wiedzą jak nad nimi pracować.