You are currently viewing Toruńska starówka została wybudowana w stylu gotyckim

Toruńska starówka została wybudowana w stylu gotyckim

Toruń, jedno z najstarszych polskich miast, ma swój urok i czar. Od wielu lat przyciąga turystów. Miasto to znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Posiada bogate tradycje. W mieście znajduje się wiele zabytków o dużej wartości kulturalnej. Toruń kojarzy się również z piernikami i Mikołajem Kopernikiem, słynnym astronomem, który dokonał rewolucyjnego odkrycia.

Gotycki styl pięknej toruńskiej starówki zachwyca turystów

gotycka starówka w toruniuW mieście znajduje się wiele zabytków, które są zachowane w dobrym stanie. Niewiele polskich miast może pochwalić się takim dorobkiem. Wrażenie robi również gotycka starówka w Toruniu, która parę lat temu została odrestaurowana. Jest to popularne miejsce wśród turystów i gości odwiedzających miasto. Jest co zwiedzać. Toruńska starówka z pewnością należy do najbardziej charakterystycznych punktów w mieście. Turyści chętnie zobaczą Zamek Krzyżacki, który jest nieco mniejszy od zamku w Malborku, ale jest w znakomitym stanie. W centrum miasta możemy natknąć się również na pomnik słynnego astronoma, Mikołaja Kopernika, który dokonał wielkiego odkrycia na miarę swoich czasów. Mikołaj Kopernik był prawdziwym człowiekiem renesansu. Turyści chętnie również odwiedzają Krzywą Wieżę, która została wybudowana w średniowieczu. Krzywa Wieża jest powszechnie dostępna dla gości. Starówka w Toruniu została zbudowana kilka wieków temu w stylu gotyckim. Wraz z innymi zabytkami została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Toruń powszechnie kojarzy się z piernikami, które można kupić w sklepie na Starym Rynku. Pierniki przygotowywane są według starej receptury i cieszą się sporą popularności wśród turystów odwiedzających miasto. W Toruniu znajduje się kilkanaście parków oraz akwenów wodnych. Mieszańcy i goście mają zatem dużo miejsc do wybory, gdzie mogą wybrać się na długi spacer. Osoby, które interesują się astronomią, również znajdą coś dla siebie. Od wielu lat w mieście działa planetarium, w którym wyświetlane są ciekawe seanse. Efekty wizualne są również niesamowite, w trakcie seansu gościom towarzyszy nieodparte wrażenie, że dryfują w przestrzeni kosmicznej.

Nie ulega wątpliwości, że Toruń robi wrażenie. Jest to piękne miasto, które posiada ciekawą historię. Warto je odwiedzić. Na toruńskiej starówce znajduje się wiele sklepów i ciekawych obiektów. Oprócz zabytków na turystów czeka masa innych atrakcji. Wmieście organizowane są liczne imprezy kulturalne, koncerty, festyny i tym podobne. Miłośnicy astronomii mogą również pójść na seans w planetarium.