Uniwersalne folie opakowaniowe

Zapotrzebowanie na opakowania jest ogromne i ciągle wzrasta. Ma to ścisły związek z rozwojem masowej produkcji. Przedsiębiorcy potrzebują materiału opakowaniowego, który jest zdolny do współdziałania z szybkimi liniami produkcyjnymi. Bardzo ważna z punktu widzenia producenta towarów jest cena opakowania nie wpływająca znacząco na koszt produkcji finalnego wyrobu. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest wykorzystanie folii opakowaniowych produkowanych z różnorodnych tworzyw sztucznych. Dzięki foliom z linii produkcyjnych schodzą artykuły zapakowane w wytrzymałe powłoki o dużej estetyce.

Właściwości dobrych folii opakowaniowych

folie polipropylenoweBardzo interesującą grupą folii opakowaniowych są powłoki o uniwersalnym zastosowaniu do pakowania artykułów przemysłowych i spożywczych. Można tu wyróżnić folie produkowane z poliolefiny i polipropylenu. Współcześnie oferowane przez producentów folie polipropylenowe są wytwarzane w wielu technologiach dzięki czemu mimo iż surowiec bazowy jest ten sam to właściwości folii są odmienne. Opakowania z folii polipropylenowej (PP) są odporne na rozciąganie i rozdarcia co jest jedną z podstawowych cech, które zaważyły o dużym zainteresowaniu odbiorców. Oprócz wytrzymałości mechanicznej bardzo istotną zaletą folii polipropylenowych jest ich świetna przezroczystość oraz połysk. Te cechy powodują, że towar jest bardzo dobrze widoczny, a sama folia podkreśla wszystkie walory produktu. Zapakowanie towarów w folię z polipropylenu gwarantuje szczelną ochronę przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych szczególnie przed wilgocią. Innym rodzajem uniwersalnej folii opakowaniowej jest wykonana z poliolefiny powłoka do pakowania wyrobów przemysłowych i spożywczych. Jest to odmiana folii wielowarstwowej o bardzo dużej transparentności i wytrzymałości. Posiada ona właściwości termokurczliwe co jest jej ogromnym atutem. Pod wpływem działania gorącego powietrza bardzo szybko dopasowuje się do kształtu pakowanych produktów. Niezależnie od tego czy kształt towaru jest regularny, czy nie. Folia ta występuje również w wersji perforowanej co eliminuje zjawisko „pocenia się” produktu. Ma to szczególne znaczenie przy pakowaniu świeżych warzyw i owoców.

Przedstawione powyżej dwa rodzaje folii łączy jedna podstawowa cecha. Są to produkty zapewniające najwyższą klasę przezroczystości i połysku dzięki czemu pakowane w nie produkty wyglądają bardzo atrakcyjnie. Producenci w celu umożliwienia pakowania metodami ręcznymi i automatycznymi oferują folie w postaci półrękawów i taśm. Najlepszym sposobem na zapoznanie się ze wszystkimi parametrami i zastosowaniami folii opakowaniowych jest wejście na strony internetowe producentów.

Uniwersalne folie opakowaniowe
Przewiń do góry