You are currently viewing Usługi ocieplania pianką

Usługi ocieplania pianką

Uznaje się, że ocieplanie nieruchomości jest podstawą termoizolacji. Jednym z dostępnych na rynku materiałów, który doskonale nadaje się do izolacji cieplnej budynków jest pianka PUR. Jest to jedno z bardziej nowoczesnych rozwiązań, które coraz częściej jest wykorzystywane w polskim budownictwie. Warto więc nie tylko sprawdzić opinie na temat ocieplania domów pianką poliuretanową, ale jednocześnie przekonać się w jaki sposób powinno być dobrane odpowiednie rozwiązanie do konkretnej nieruchomości. Czy warto skorzystać z ocieplania pianką PUR?

Decydujemy się na dokładne ocieplenie pianką PUR

dokładne ocieplanie pianką w łomżyObecnie izolacja termiczna nieruchomości może być przeprowadzona przy zastosowaniu różnego rodzaju materiałów. Można zdecydować się na zastosowanie wełny mineralnej, styropianu, a także na ocieplanie pianką, w tym poliuretanową (w skrócie PUR). Opinie użytkowników w znacznym stopniu potwierdzają pogląd, iż jest to jeden z najszybszych oraz najbardziej skutecznych sposobów termoizolacji domów. Pianka poliuretanowa jest stosowana głównie do termoizolacji części nieruchomości. Występuje ona w dwóch postaciach, w tym otwartokomórkowej i zamkniętokomórkowej. Najbardziej podatną na działanie temperatur zewnętrznych częścią nieruchomości jest poddasze, a brak decyzji o ociepleniu może powodować wzrost rachunków za ogrzewanie nawet na poziomie trzydziestu procent. Jeżeli interesuje nas dokładne ocieplanie pianką w łomży możemy skorzystać z takiej usługi. Specjaliści uznają, że w przypadku ocieplania poddasza, warto zdecydować się na ocieplanie pianką. Opinie dotyczące doboru typu pianki wskazują, że w przypadku izolacji powierzchni płaskich najlepiej nadaje się pianka zamkniętokomórkowa. Produkt taki wyróżnia się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, wysokim poziomem gęstości, a także niskim poziomem paroprzepuszczalności. Dodatkowo taka pianka jest odporna na ściskanie. W przypadku dachów skośnych znacznie lepiej sprawdzi się pianka oddychająca, czyli otwartokomórkowa.

Pianka poliuretanowa doskonale nadaje się do ocieplania zarówno stropów, jak i dachów. Warto zasięgnąć porady doświadczonych budowlańców, którzy dokładnie znają zarówno wady, jak i zalety takiego materiału i są w stanie dobrać odpowiednią piankę do konkretnej powierzchni. Ocieplanie domu pianką PUR jest ważne również w przypadku fundamentów. Nadaje się ona do izolacji nowych nieruchomości, a także miejsc w jakich przemarzają fundamenty, co jest niezwykle ważne dla wielu właścicieli budynków. Warto więc skorzystać z profesjonalnego doradztwa w tym zakresie, aby rodzaj pianki i sposób nanoszenia były dobrane do potrzeb.