You are currently viewing W czasie jazdy zawsze włączam rejestrator

W czasie jazdy zawsze włączam rejestrator

 

Jestem kierowcą z prawie dwudziestoletnim stażem. Prawo jazdy zrobiłem zaraz jak tylko skończyłem osiemnaście lat, czyli najszybciej jak to było tylko możliwe. Dzisiaj mogę o sobie powiedzieć, że za kółkiem jestem odpowiedzialny. Najczęściej jeżdżę z moją żoną i naszym synkiem, więc tym bardziej muszę wykazywać się dużą ostrożnością za kierownicą. Kiedy tylko włączam silnik w samochodzie to automatycznie załącza się też mój rejestrator jazdy. Życie nauczyło mnie, że każdy pokonany kilometr trzeba rejestrować.

Używam rejestratora z funkcją lokalizacji

sprawdzony rejestrator samochodowy z gpsPierwszy rejestrator kupiłem kilka lat temu, ale był to jeszcze początek tych urządzeń i ich funkcje były mocno ograniczone. Całkiem niedawno kupiłem sobie zupełnie nowe urządzenie, ale zainwestowałem w takie z naprawdę najwyższej półki. Rejestrator ma podłączoną kamerę z tyłu samochodu, dzięki czemu rejestruje również obraz z tyłu samochodu. Zabezpiecza mój samochód również przed ewentualną kradzieżą, ponieważ wyposażony jest w czujnik ruchu. Na bieżąco mogę również sprawdzać swoją lokalizację, ponieważ kupiłem sprawdzony rejestrator samochodowy z GPS. Ten moduł jest bardzo istotny, ponieważ zapisuje nie tylko miejsce, w którym się znajduje, ale również prędkość z jaką się poruszam. Muszę mieć więc na uwadze, że każde moje złamanie drogowych przepisów zapisuje się na karcie pamięci rejestratora. Oczywiście nagrywane filmy się zapętlają. Oznacza to, że urządzenie automatycznie kasuje stare zapisy i rejestruje w ich miejscu aktualnie nagrywany obraz. Ustawiłem sobie wszystko tak, żeby zawsze móc odtworzyć dane zapisane w ciągu ostatniego tygodnia. Korzystanie z rejestratora samochodowego już nie raz pomogło mi walczyć o swoje prawa. Kiedyś miałem kolizję i jej sprawca nie chciał się do niczego przyznać. Kiedy pokazałem film z rejestratora to wszystko okazało się jasne. A teraz zapisy z rejestratorów są uwzględniane jako dowody w sprawie wykroczeń drogowych. Dlatego dla swojego bezpieczeństwa kupiłem to urządzenie i mam nadzieję z niego korzystać przez kilka kolejnych lat.

Urządzenie do rejestrowania obrazu przed i za samochodem ma funkcję automatycznego włączania się. Wystarczy, że samochód zacznie jechać i wszystko zaczyna się nagrywać. Bardzo fajna jest też funkcja ochrony samochodu. Jeśli czujniki wykryją jakiś ruch wokół pojazdu lub w jego wnętrzu to kamery zaczynają nagrywać i włącza się alarm dźwiękowy. Najlepsze jest to, że w rogu samochodu mam jeszcze trzecią kamerę, która rejestruje obraz w przypadku włamania do samochodu.