You are currently viewing W kuchni zastosowałem ogrzewacz przepływowy

W kuchni zastosowałem ogrzewacz przepływowy

W moim domu ciepłą wodę uzyskuje się na dwa sposoby. Można napalić w piecu centralnego ogrzewania i wówczas gorąca woda płynie do kranów z pieca. Drugim sposobem jest włączenie grzałki, która ogrzewa wodę w bojlerze – z niego zaś woda dociera do kuchni i łazienek w domu. Jeden i drugi sposób nie był tak prosty jak tego oczekiwałem. Zależało mi na tym, żeby w kuchni zawsze mieć ciepłą wodę – bez konieczności włączania grzałki albo co gorsza palenia w piecu. Przecież latem nie ma sensu palić w piecu.

Ogrzewacze przepływowe wody najlepszym rozwiązaniem

ogrzewacz elektryczny przepływowyPostanowiłem, że rozwiąże ten problem bez względu na wszystko. Przecież w dwudziestym pierwszym wieku musi być jakieś rozwiązanie, które pozwala na podgrzewanie wody w kuchni bez względu na działanie pieca czy bojlera. Kiedy zacząłem szukać właściwego rozwiązanie to okazało się, że jest ono bardzo proste. Tyle tylko, że człowiek nie interesował się nigdy taką tematyką, więc nie był na bieżąco jeśli chodzi o sposoby na podgrzanie wody w kranie. W każdym razie w pewnym sklepie z artykułami sanitarnymi i grzewczymi podpowiedziano mi co zrobić. Wystarczyło zamontować w kuchni ogrzewacz elektryczny przepływowy i to było wszystko co trzeba w tej kwestii zrobić. Taki podgrzewacz można zamontować pod umywalką czy zlewem albo nad nim. Można go zastosować zarówno w kuchni jak i w łazience. W każdym pomieszczeniu, w którym chcemy mieć ciepłą wodę, trzeba zainstalować jedno takie urządzenie. I to w zupełności wystarczy. Podgrzewacz działa na prąd, ale czerpie energię tylko wówczas kiedy potrzebna jest ciepła woda. Wszystko działa na zasadzie opartej o zużycie bieżące wody. Podgrzewacze to przecież nic innego jak znane z dawnych lat Junkersy. Były to piecyki, które ogrzewały wodę wówczas kiedy się ją puściło w kranie. I tak samo właśnie dzisiaj można mieć ciepłą wodę. Wystarczy jedynie odkręcić kran. Po kilki sekundach zaczyna z niego lecieć ciepła woda a za chwilę z ciepłej wody robi się gorąca. A energię elektryczną zużywamy tylko wówczas kiedy podgrzewamy bieżącą wodę.

Kto pamięta stare, dobre i gazowe Junkersy ten wie jak działają podgrzewacze wody. Przy czym dzisiaj wszystko działa na energię elektryczną. Kupując podgrzewacz wody i instalując go w kuchni możemy się spodziewać, że nie będzie on zużywał zbyt wiele prądu. Dzisiejsze urządzenia są bardzo energooszczędne, więc nie ma obaw o zużytą ilość prądu. Osobiście uważam, że to rozwiązanie genialne. Bez względu na porę roku i używanie pieca centralnego można mieć w kranie gorącą wodę.