You are currently viewing Wakacje w Lubuskim

Wakacje w Lubuskim

 

Uwielbiam spędzać czas na łonie natury. Kiedy byłam mała, wszystkie wakacje z rodzicami spędzaliśmy w lesie pod namiotem. Do mycia służyło nam jezioro, jako toaleta służył las, a ugotować bez problemu można było sobie smaczne jedzonko na butli gazowej. Nie strasznie nam były komary i kleszcze, ani nawet rozkładanie namiotów i dmuchanie materaców. Uwielbialiśmy ten klimat, tę niczym nieograniczona wolność i dzikość. Nie wyobrażaliśmy sobie innej formy spędzania urlopu. Niestety podrosłam i straciłam tę łączność z przyrodą.

Wakacje na łonie natury

wakacje w lesie w LubuskimPochłonęły mnie studia, imprezy, potem praca i pięcie się po korporacyjnej ścieżce kariery, zagraniczne wojaże i tak dalej. Myślałam, ze takie wakacje na łonie natury to jest opcja dla jakichś biedaków albo starych ludzi. Jednak w pewnym momencie ku swojemu zdziwieniu odkryłam, że właściwie właśnie za takimi wakacjami na łonie natury obecnie tęsknię. Marzy mi się spędzenie urlopu w jakimś malutkim pensjonacie lub w gospodarstwie agroturystycznym w lesie zamiast w luksusowym hotelu. Potrzebuje świeżego powietrza i trochę oddechu od codziennego zgiełku. Zaczęłam więc szukać odpowiedniego miejsca, w którym mogłabym spędzić swój urlop. Postanowiłam, że spędzę wakacje w lesie w Lubuskim, znalazłam świetne, proste pokoje do wynajęcia, z opcją zamówienia pysznych, przygotowanych z okolicznych produktów posiłków. Pokoje były urządzone dość skromnie, ale bardzo wygodnie, niczego w nich nie brakowało. Oczywiście wyposażone były w łazienki, telewizor, dostęp do internetu i wszystkich nowoczesnych udogodnień. Jednocześnie jednak pensjonat, w którym planowałam spędzić wakacje, położony był daleko od cywilizacji, odcięty od świata. Znajdował się na skraju na lasu, nad przepięknym, czyściutkim jeziorem. Na zdjęciach wszystko prezentowało się niesamowicie, wręcz sielsko-anielsko i od razu, kiedy je zobaczyłam, wiedziałam, że jest to dal mnie wymarzone miejsce na letni urlop. A cena tych pokoi była śmiesznie niska w porównaniu z ceną, jaką zwykle płacę za nocleg.

Każdy mieszkaniec miasta potrzebuje od czasu do czasu powrotu na łono natury, chwili oddechu od miasta i codziennej pogoni. W końcu wszyscy jesteśmy jej częścią, niestety zdaje się, że powoli zatracamy z naturą więź. Dlatego dobrą okazją do tego, aby trochę bliżej z naturą pobyć jest czas urlopu. Taki urlop można spędzić na przykład w spokojnej okolicy w lesie w Lubuskim, gdzie rejony są naprawdę przepiękne. Bez problemu można znaleźć tam różne wygodne pokoje do wynajęcia.