You are currently viewing Wielodniowa konferencja naukowa

Wielodniowa konferencja naukowa

W odróżnieniu od moich znajomych nigdy nie chciałem być strażakiem, policjantem czy sportowcem, chociaż zawsze byłem reprezentantem szkoły w piłce nożnej, koszykówce i lekkiej atletyce. Moim marzeniem zawsze była kariera naukowa, a ponieważ w mojej rodzinie nikt jeszcze nie zdobył tytułu doktora chciałem być pierwszym, który zdobędzie ten tytuł naukowy. Wiedziałem jednak, że studia doktoranckie są wymagające i nie ograniczają się tylko do pisania pracy doktorskiej.

Cykliczne konferencje naukowe w Wielkopolsce 

kilkudniowe konferencje w WielkopolsceŻeby zrealizować swój cel zawsze starałem się uczyć z głową, nie tylko zapamiętując materiał, ale przede wszystkim rozumiejąc go. Od najmłodszych lat interesowała mnie ekonomia, dlatego szczególną uwagę przykładałem do matematyki, geografii i języków obcych. Dobre stopnie pozwoliły mi na dostanie się na jedną z najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce, a ponieważ Poznań był moim pierwszym wyborem bardzo ucieszyłem się, że udało mi się zrealizować pierwszy cel. Na studiach przez wszystkie lata miałem stypendium naukowe, co ułatwiło mi dostanie się na studia doktoranckie. Już na pierwszym roku dowiedziałem się, że w ramach studiów muszę jeździć na różne konferencje naukowe, żeby zbierać punkty i osiągnąć wymaganą liczbę publikacji. Okazało się, że kilkudniowe konferencje w Wielkopolsce są organizowane kilka razy do roku, dzięki czemu nie musiałem odbywać długich podróży w odległe rejony naszego kraju. Konferencje odbywały się co najmniej czterogwiazdkowych hotelach, które zapewniały uczestnikom wysoki komfort podczas pobytu. Wartością dodaną takich spotkań była możliwość zdobywania kontaktów wśród ludzi, którzy oprócz pracy naukowej bardzo często należeli do wybitnych praktyków rynków finansowych, dzięki czemu konferencje mocno łączyły wiedzę teoretyczną z praktyką. Na pierwszej konferencji na której byłem podkreślono, że to właśnie w Wielkopolsce organizuje się każdego roku najwięcej konferencji naukowych z dziedziny ekonomii co bardzo mnie ucieszyło ponieważ oznaczało, że też w kolejnych latach nie będę musiał daleko jeździć.

Wielkopolskie konferencje naukowe znane są w środowisku z wysokiego poziomu merytorycznego i organizacyjnego, dzięki czemu cieszą się dużym zainteresowaniem. Można na nich zawsze wysłuchać wykładów znanych prelegentów, którzy bardzo często właśnie tam przedstawiają swoje prognozy dotyczące funkcjonowania rynku w najbliższej przyszłości. Muszę przyznać, że udział w tych spotkaniach nauczył mnie bardzo wiele i był jedną z największych zalet całych studiów doktoranckich.