You are currently viewing Wizyty u stomatologa sposobem na zdrowy uśmiech

Wizyty u stomatologa sposobem na zdrowy uśmiech

Dla wielu osób wizyta u dentysty jest stresującym przeżyciem. Obawiamy się bowiem bólu i denerwujemy, czy leczenie przyniesie pożądany skutek. Na samą myśl o borowaniu, plombowaniu bądź wyrywaniu zęba, robi nam się słabo i staramy się zrobić wszystko, by uniknąć wizyty. Jednak nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż nieleczone zęby prędzej czy później będą wymagały pomocy specjalisty. 

Bezbolesne leczenie zębów u stomatologa

stomatologW dzisiejszych czasach nie musimy się obawiać wizyty u stomatologów, gdyż specjaliści ci posiadają wysokiej jakości sprzęt, który ułatwia oraz usprawnia ich pracę. Z kolei środki przeciwbólowe oraz różnorodne metody leczenia sprawiają, że jest ono często bezbolesne i przebiegają bez zakłóceń. Warto zatem przełamać swój lęk i odwiedzić lekarza nawet wówczas, kiedy naszym zdaniem, z naszymi zębami nie dzieje się nic niepokojącego. Doświadczony stomatolog jest bowiem doskonałym lekarzem, który dokona przeglądu zębów i sprawdzi, czy nie jest konieczne leczenie. Pomoże nam także w wielu problemach z dziąsłami lub kamieniem nazębnym. W razie poważniejszych problemów przeprowadzi odpowiednią diagnostykę, czasem zleci wykonanie RTG zęba, by znaleźć przyczynę bólu. Poza zwykłym plombowaniem można u niego wykonać także leczenie kanałowe, które często jest jedynym rozwiązaniem, mimo tego, ze jest długotrwałe, to przynosi ulgę i sprawdza się w przypadku zaawansowanej próchnicy. Jeśli natomiast zależy nam na wybieleniu zębów, wiele zabiegów okaże się skutecznym sposobem na pozbycie się żółtego nalotu. Zabiegi wybielające w gabinetach dentystycznych są bowiem zdecydowanie skuteczniejsze od tych, które wykonujemy samodzielnie w domu. Działają one także lepiej od wybielających pasków lub past. Stomatolog doradzi nam w kwestii zabiegu wybielającego i pomoże nam dobrać odpowiednią metodę, która najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Warto zwrócić się do stomatologa także wówczas, kiedy nasze zęby nie wyglądają dobrze, czasem pomocne okazują się licówki, innym razem konieczne jest wykonanie implantów.

Dbanie o zęby nie jest skomplikowaną czynnością, jednak, mimo to, wielu z nas nie przykłada należytej wagi do tej czynności. Pobłażamy dzieciom, nie dbamy o to, by starannie szczotkowały zęby, co często jest przyczyną próchnicy już we wczesnym dzieciństwie. Warto wspólnie dbać o zęby, a regularne wizyty u stomatologa powinny być dla nas zwykłą czynnością, która nie wiąże się z żadnym stresem. Im częściej odwiedzamy dobrego specjalistę, tym łatwiejsze leczenie wielu problemów.