You are currently viewing Wybieranie najlepszych regałów półkowych

Wybieranie najlepszych regałów półkowych

Mam w domu bardzo dużą kolekcję książek. Do tej pory mieszkałam w małym mieszkanku w bloku, gdzie nie miałam za dużo miejsca, więc książki piętrzyły się na półkach, a większa ich ilość była pochowana w kartonach. Teraz, kiedy z mężem przeprowadziliśmy się do własnego, dużego domu, postanowiłam wyeksponować swoje zbiory. Musieliśmy zakupić odpowiednią ilość regałów półkowych, po to aby każda książka miała swoje własne miejsce. Potrzebowałam bardzo wytrzymałych regałów, gdyż książki są ciężkie.

Jakie regał półkowy najlepszy do książek?

regały półkowePoszukiwania odpowiednich regałów półkowych rozpoczęliśmy od sklepu meblowego. Regały półkowe to bardzo popularny i pożądany mebel, dlatego w sklepie mieliśmy bardzo duży wybór. Zależało nam na tym, aby wybrać coś solidnego i mocnego, o bardzo dużej wytrzymałości wagowej. Dlatego zdecydowaliśmy się na mocny drewniany regał i półki z tego samego tworzywa. Półki miały bardzo duże obciążenie, dlatego bez przeszkód mogłam na nich układać swoje książki. Miały one również odpowiednie wymiary dopasowane do szerokości i wysokości książek. Kolejną zaletą tego typu regałów półkowych było to, że były one mocowane do ścian za pomocą specjalnych wsporników. Zapobiegało to temu, aby pod wpływem przeciążenia regał przechylił się. Było to jednak zabezpieczenie bardziej przed dziećmi, które mogły zacząć wspinać się na regał, aniżeli przed przeciążeniem ciężkimi książkami. Regały były do wyboru w wielu kolorach. Zdecydowaliśmy się na czarny kolor, albowiem pasuje od każdego innego koloru, dzięki czemu jest uniwersalny i pasuje do każdego wnętrza. Zdecydowaliśmy się zakupić te regały razem z usługą skręcania i mocowania. Było to dla nas bardzo duże ułatwienie, ponieważ żadne z nas nie zna się na skręcaniu mebli, a poza tym nie mamy do tego odpowiedniego i profesjonalnego sprzętu. Zakupiliśmy regały i czekaliśmy na dostawę. Kilka dni później w naszym nowym domu pojawiła się ekipa, która miała skręcić meble. 

Byliśmy bardzo zadowoleni zarówno z ich usług jak i z zakupionych regałów półkowych. Półki okazały się bardzo solidne, a co najważniejsze pojemne i pakowane. Bez problemu na jednej półce mieściło się nawet kilkanaście książek i to bez ryzyka, że półka się przeciąży i opadnie. Regał był bardzo trwały i stabilny. Nie bujał się i był odpowiednio zamontowany do ściany. Dzięki takim regałom moja kolekcja książek wreszcie wygląda jak należy. Oczywiście na półkach można umieszczać nie tylko książki, ale także wszelkie inne bibeloty i przedmioty. Byłam bardzo zadowolona, również ze względu na niską cenę.