You are currently viewing Wydłużenie żywotności akumulatorów

Wydłużenie żywotności akumulatorów

 

Jeśli chcemy żeby nasz pojazd wyposażony w motor spalinowy poprawnie działał musimy mu zapewnić kilka czynników. Pierwszym z nich jest zapewnienie jednostki napędowej, drugim odpowiedni olej napędowy, a ostatnim źródło prądu czyli akumulator. Obecnie coraz większa ilość elektroniki w naszym pojeździe zużywa szybciej baterie i po jakimś czasie potrzebna jest wymiana. W samochodach, które nie mają jeszcze pięciu lat kluczową rolę odgrywa akumulator. Może on być kosztowny, jednak można wydłużyć ich żywotność stosując się do kilku opisanych sposobów.

Sposoby na wydłużenie żywotności akumulatora

tanie akumulatory w WarszawieWielu użytkowników samochodów na bieżąco sprawdza w swoim pojeździe poziom oleju w silniku, płynu chłodniczego, do spryskiwaczy czy też ciśnienie w oponach, zapominając o sprawdzeniu stanu akumulatora. Warto wyrobić sobie nawyk sprawdzania go średnio raz na tydzień, albo dwa. Przeciętny kierowca zazwyczaj przypomina sobie o tym gdy pojazd ma problem z odpaleniem zapłonu. Jeśli jesteśmy mieszkańcami mazowieckiego i musimy wymienić w naszym aucie baterie dobrym rozwiązaniem są tanie akumulatory w Warszawie. Takie firmy zajmują się sprzedażą, regeneracją, a także opisują sposoby samodzielnej regeneracji. Oto sprawdzone sposoby żeby nie dopuścić do konieczności zakupu nowego akumulatora. Istnieje kilka patentów na wydłużenie czasu jego działania. Akumulator powinien unikać minusowych temperatur, ponieważ zużywa się wtedy więcej zgromadzonego w nim prądu, dlatego warto garażować samochód. Nawet zwykły garaż wykonany z blachy zdaje egzamin. Kolejną czynnością, którą powinniśmy wykonywać co jakiś czas jest sprawdzanie klem, czy te się nie poluzowały lub czy nie korodują. Dbając o nie zapewniamy odpowiednie ładowanie, które zapobiega stracenia możliwości akumulowania napięcia. Kolejnym patentem jest wyjęcie akumulatora i podpięcie go do ładowarki podtrzymującej napięcie w przypadku gdy wiemy, że samochód będzie stał nieużywany dłuższy czas. Nie utracimy dużej ilości prądu, przez co nie zmieni to naszego rachunku, a na pewno nie będziemy narażeni na koszty.

Opisałem tutaj tylko kilka z wielu istniejących sposobów na poprawę żywotności akumulatora. Jeśli wprowadzimy do swoich nawyków stosowanie chociaż kilku z nich to zapewnimy sobie dłuższe działanie naszej baterii, a przekonamy się o tym któregoś zimnego poranka. Poza oszczędzeniem pieniędzy zaoszczędzimy sobie nerwów, unikniemy problemów z zapłonem samochodu. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w zimie, kiedy samochód nie jest garażowany.