Wyjątkowo zaprojektowany ogród w Małopolsce

 

W związku z tym, że moi rodzicie kupili działkę szukali firmy, która mogłaby im zaprojektować teren zielony. Moja mama uwielbia rośliny, krzewy i kwiaty, ale niestety ze względu na wiek nie ma już tak dużo siły i mocy, aby móc wszystko przygotować samemu. Tata chętnie by jej pomógł, ale aby mieć pewność, że wszystko zostanie przygotowane tak jak sobie wymarzyli, projekt i wykonanie postanowili zlecić firmie, która zajmuje się tym na co dzień.

Wyjątkowy projekt ogrodu

wyjątkowe projekty ogrodów - małopolskaPoprosili mnie o pomoc, abym znalazła im w Internecie namiar na wyjątkowe projekty ogrodów – Małopolska. Jako, że moi rodzice mieszkają w tym regionie, bardzo zależało im na tym, aby mieć kontakt z firmą na miejscu. Udało mi się znaleźć biuro, które zajmuje się wyjątkowymi projektami ogrodów w Małopolsce. Na banerze widniał napis: wyjątkowe projekty ogrodów – Małopolska. Firma miała bardzo dobre recenzje w sieci i na portalach społecznościowych. Przekazałam kontakt rodzicom, aby mogli się osobiście z nimi skontaktować i umówić na spotkanie, aby pokazać im swój ogród. Pole do popisu było na nim wielkie. Pół hektara ziemi, gdzie rodzice chcieli stworzyć swoją małą oazę spokoju. Biuro projektowe, które zajmuje się projektowanie ogrodów, zaproponowało im wykonanie tematycznego ogrodu. Mama wybrała ogród japoński z małymi azjatyckimi budowlami i mostkami. W związku z tym, że na terenie działki znajdowało się dojście do wody, można było zaplanować na niej rzeczkę i wodospady, które dodałyby uroku całemu pejzażowi. Pomysł uznałam za wręcz fenomenalny, tym bardziej, że mama interesowała się sztuką japońską. Efekt wyszedł rewelacyjnie a cała rodzina uwielbia wypoczywać na działce rodziców. W zasadzie słowo działka nie pasuje do tego otoczenia. Myśląc o tym miejscu nazywamy je ogrodem rodziców a oni sami o nim mówią oaza spokoju. Wszyscy odpoczywamy w altankach, które powstały w sposób naturalny z wykorzystaniem otoczenia. Na przykład jedna altanka została zabudowana tujami.  Dzięki temu miejsce zostało ocienione. Super sprawa, szczególnie latem, gdy szuka się ochłody. Dla dzieci z kolei został przygotowany mały plac zabaw, gdzie mogą oddać się uciechom a dorośli w tym czasie mogą posiedzieć na tarasie, skąd jest bardzo dobry widok na plac zabaw.

Generalnie pomysł zakupu ogrodu przez moich rodziców, był dla wszystkich dobrą wiadomością. Rodzice pomyśleli zarówno o nas – swoich dzieciach – jak i wnukach. Każdy z nas kto tu przyjeżdża na weekend znajduje coś dla siebie. Mój brat ostatnio nawet pomyślał o tym, abyśmy zainwestowali w stworzenie miejsc noclegowych. Kto wie, może warto o tym pomyśleć.