You are currently viewing Wykończenie powierzchni zewnętrznych

Wykończenie powierzchni zewnętrznych

Powierzchnie tarasowe, balkonowe, lub też schody zewnętrzne, mogą zostać odpowiednio wykończone płytkami ceramicznymi, na bazie klinkieru lub gresu, lub też wszelkiego rodzaju materiałami, które pozwalają na ich wykorzystanie na powierzchniach zewnętrznych. Takiego rodzaju materiały wykończeniowe powierzchni zewnętrznych wyposażone są w specjalne systemy odporności na czynniki niesprzyjające, takie jak na przykład opady deszczu, czy też silne mrozy.

Płytki gresowe na powierzchnie zewnętrzne

gres indus na tarasWówczas po zastosowaniu płytek ceramicznych, wskutek oddziaływania opadów oraz mrozów atmosferycznych płytki nie niszczą się, oraz nie pękają, o ile powierzchnie, na których płytki zostały ułożone, zostały odpowiednio przystosowane do wykorzystania takich materiałów wykończeniowych na powierzchniach zewnętrznych. Pierwszym etapem prac wykończeniowych powierzchni zewnętrznych, takich jak tarasy, balkony, lub też schody, jest dokonanie odpowiednich procesów hydroizolacji, pozwalających na zachowanie pełnej trwałości materiałów wykończeniowych na powierzchniach zewnętrznych. Gres indus na taras, to płytki ceramiczne na bazie gresu, które idealnie pasują do naszych powierzchni zewnętrznych, a ponadto, są odpowiednio przystosowane do montażu na takiego rodzaju powierzchniach, jak również odporne na powstawanie usterek względem oddziaływania czynników takich jak opady deszczu, śniegu, lub też wszelkiego rodzaju mrozy. Powierzchnie tarasowe, przed zastosowaniem na nich płytek ceramicznych, powinny zostać odpowiednio przystosowane, poprzez dokonanie na nich procesu hydroizolacji. Takiego rodzaju proces można dokonać samodzielnie, lecz zalecane jest korzystanie z usług fachowców, którzy wykonują takiego rodzaju czynności codziennie, oraz dysponują oni większym doświadczeniem. Wówczas mamy pewność, iż zastosowanie hydroizolacji na powierzchni tarasowej będzie w całkowitej okazałości spełniać swoje funkcje. Następnym etapem prac, jest dokonanie montażu płytek ceramicznych, co także należy wykonać z zachowaniem odpowiedniej staranności.

Dobra jakość płytek ceramicznych pozwala na zachowanie pełnej trwałości oraz wytrzymałości. Nie jest możliwe dokonywanie procesu montażowego płytek na powierzchniach zewnętrznych, bez wcześniej dokonanej hydroizolacji. Możemy wówczas spodziewać się, iż pęknięcia na płytkach ceramicznych powstaną już po pierwszym roku, od momentu ich instalacji, gdyż podłoże pod płytkami nie zostało odpowiednio przystosowane do zastosowania płytek na powierzchni zewnętrznej.