You are currently viewing Wynajem nowoczesnych szalunków

Wynajem nowoczesnych szalunków

 

Już od dwudziestu lat razem z żoną prowadzę firmę budowlaną, która zajmuje się wznoszeniem obiektów o dużych gabarytach. Dotyczy to wszelkiego rodzaju wieżowców, fabryk, czy też hal. Wszystkie te budynki wymagają od nas specjalnego podejścia, gdyż wzniesienie ich wiążę się z dużą odpowiedzialnością i trudem. Przede wszystkim konieczne jest właściwe rozplanowanie i zabezpieczenie terenu na którym ma rozpocząć się wznoszenie zaplanowanej konstrukcji.

Wykorzystanie profesjonalnych szalunków do wykopów

szalunki wynajemBudynek który aktualnie wykonywaliśmy był bardzo ambitnym projektem, który składał się z ogromnej ilości kondygnacji. Dlatego też konieczne było wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, który umożliwi nam wykonanie tak dużego budynku. Przede wszystkim nasz klient zażyczył sobie posiadanie podziemnego parkingu, co było jednym z najważniejszych elementów jego konstrukcji. Do tego celu musieliśmy wykopać ogromną dziurę, jednak nie posiadaliśmy wystarczająco dużo sprzętu by utrzymać wykop w bezpiecznym stanie. Do tego celu zdecydowaliśmy się na dodatkowe szalunki wynajem był w tej opcji bardzo sensownym rozwiązaniem, gdyż nie widziało się nam kupowanie nowego sprzętu specjalnie dla jednej inwestycji. Szalunki umożliwiają zabezpieczenie granic wykopu, dzięki czemu ziemia nie osuwa się do środka. Dodatkowo blokują one wody gruntowe, które bez szalunków mogłyby być dość sporym problemem. Montaż szalunków nie jest zbyt problematyczny. Po prostu wbija się je w ziemie lub instaluje na specjalnym stelażu, który także wbija się w ziemie. Zależy to od rozwiązania technologicznego jaki wykorzystuje konkretny szalunek. Mogą być one wykonane z różnych materiałów. Najczęściej można spotkać szalunki z metalowym stelażem oraz drewnianą ścianą blokującą. Jest to rozwiązanie względnie tanie i wytrzymałe. Przy ilości ziemi na tej wysokości jest ono w zupełności wystarczające, dlatego też zdecydowaliśmy się właśnie na nie. Wynajem był bardzo prosty, podpisaliśmy umowę na parę miesięcy z firmą zajmującą się tym, a oni dostarczyli szalunki na miejsce budowy. Ludzie przez nich wyznaczeni je zamontowali, dlatego też nie musieliśmy tego robić.

Było to przede wszystkim dodatkowym udogodnieniem, a fakt że kupowanie szalunków nie było konieczne uświadomił nas że istnieje także opcja wynajmu takiego sprzętu. Sama usługa była tania, a ludzie u których wynajmowaliśmy byli chętni do dodatkowego targowania ceny. Dlatego też z samej usługi jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozwoliła nam ona wykonać prace na większym otworze ziemnym i to wszystko przy względnie niskiej cenie.