You are currently viewing Wyposażenie szkół w meble

Wyposażenie szkół w meble

Wyposażenie szkoły w odpowiednie meble jest zadaniem dość trudnym i do tego czasochłonnym. Kiedy decydujemy się na zakup odpowiednich mebli, to powinniśmy na początek dokładnie określić budżet finansowy, który możemy przeznaczyć na zakup mebli do szkoły. W następnym kroku powinniśmy dokładnie określić wiek uczniów, którzy będą korzystać z zakupionych mebli. Jest to bardzo ważne, ponieważ meble do szkoły projektowane są w taki sposób, aby były idealnie dopasowane do wzrostu uczniów.

Jak odpowiednio dobrać rozmiar mebli szkolnych?

producent mebli szkolnych certyfikowanychMeble szkolne, które planujemy zakupić, zawsze projektowane są z myślą o jak najlepszym dopasowaniu ich do wieku i wzrostu uczniów. Producent mebli szkolnych certyfikowanych posiada specjalną tabelkę, gdzie możemy wybrać meble idealnie dopasowane do wzrostu ucznia. Wybór odpowiednich mebli szkolnych jest również regulowanej specjalną dyrektywą Ministra Edukacji Narodowej. Mamy więc narzucone konkretne rozmiary oraz wymiary, a także kolory mebli, które zakupujemy do szkół. Do przedszkoli oraz klas zerowych najczęściej wybierane są meble w wymiarach 1400 mm. Natomiast wysokość siedziska, które musimy zakupić może mieć maksymalnie 350 mm. Same stoły mają również określoną konkretną wysokość i jest to maksymalnie 590 mm. Jeżeli chodzi o kolory to najlepszym rozwiązaniem jest kolor biały lub pomarańczowy albo fioletowy. Takie meble są idealnie dopasowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Właściciele placówek oświatowych doskonale zdają sobie z tego sprawę, że meble szkolne powinny być idealnie dopasowane do wzrostu i wagi ucznia, ponieważ niewygodne krzesełka mogą wpłynąć na niekomfortowe nauczanie. Głównym czynnikiem podczas zakupu mebli szkolnych jest ich wytrzymałość oraz eksploatacja w ciągu wielu lat. Meble szkolne nie są zwykłymi meblami i dlatego każdy dyrektor szkoły musi zakupić meble, które będą spełniały wymagania, aby otrzymać dofinansowanie lokalnej oświaty. Na polskim rynku nie znajdziemy zbyt wielu producentów, którzy zajmują się sprzedażą mebli szkolnych. Najczęściej znajdziemy producentów zachodnich marek oraz importerów.

Jeżeli więc kiedykolwiek będziemy zastanawiać się nad wyborem odpowiednich mebli do szkoły czy przedszkola, to powinniśmy wybrać wysokiej klasy meble szkolne, które będą posiadały certyfikaty i będą godne ze standardami Unii Europejskiej. Jeżeli dyrektor placówki spełni odpowiednie normy, to może później liczyć na dofinansowanie oraz dodatkowe profity, a także bonifikaty ze strony urzędników. Dlatego warto zawsze wybrać się do producenta oferującego meble z certyfikatami.