You are currently viewing Wystrój kuchni – blaty jako kluczowy element

Wystrój kuchni – blaty jako kluczowy element

Wystrój kuchni jest niezwykle ważnym elementem prac wykończeniowych w naszym domu. Musimy przede wszystkim zwracać uwagę na bardzo dużą ilość szczegółów, ale i również wyzwań związanych z odpowiednim zagospodarowaniem przestrzeni. Stąd też pojawia się przed nami pytanie – co składa się na praktyczny, dobry i jednocześnie atrakcyjny wystrój naszej kuchni?

Blaty to podstawa!

trwała płyta eggerCo takiego może rzucać się w nasze oczy, gdy wchodzimy do kuchni? Rozglądając się po kuchni naszej, czy też naszego znajomego lub znajomej możemy stwierdzić, że widzimy pewne podobieństwa. W końcu, szafki, blaty lub potocznie nazywane płytami, kafelki i zabudowa AGD jest w każdym domu. Niemniej jednak, to właśnie są te rzeczy, które skupiają nasze zmysły wzroku. Dlatego też, możemy powiedzieć, że dobrze dobrane wyżej wymienione elementy mogą zdecydowanie wpłynąć na odpowiedni wystrój. Jednym z takich elementów jest przede wszystkim blat, konstruowany na podstawie płyty. Przede wszystkim, trwałe płyty są podstawowym materiałem z jakiego są wykonane blaty. Moglibyśmy nawet zaryzykować stwierdzenie, że trwałe płyty to praktycznie blaty. W końcu, blaty i płyty to jest jeden z najczęściej używanych elementów całej kuchni. Na takich płytach kroimy, przyrządzamy potrawy, a czasami nawet siedzimy – ich wielofunkcyjne zastosowania są jasne i czasami przywołują uśmiech na twarzy. Trzeba jednak pamiętać, że takie obciążenia stawiają spore wymagania wobec takiej płyty. Ważnym jest jednak pamiętanie o tym, że przy zakupie trwałej płyty warto jest pamiętać o jego odpowiedniej i przede wszystkim dobrej budowie. Blaty budowane na podstawie płyt są w dużej mierze konstruowane z trwałych płyt wiórowych, które są następnie oklejane odpowiednią teksturą. Z drugiej natomiast strony, wiemy doskonale, że blaty te są poddawane bardzo wymagającym próbom w domu. Krojenie, silne obciążenie, zróżnicowane temperatury oraz oddziaływanie różnych elementów, chociażby takich jak woda może być czymś, co będzie w stanie skutecznie zredukować jakość takiego blatu. Przy zakupie płyty i tym samym blatu, warto jest zaopatrzyć się w taki, który z całą pewnością przypadnie nam do gustu, ale jednocześnie będzie czymś, co przetrwa różnego rodzaju próby obciążeniowe związane z codziennym użytkiem oraz wykorzystaniem. Materiały wysokiej jakości mogą być dostępne w cenie, która może stanowić spore zdziwienie, niemniej jednak w wielu przypadkach jesteśmy w stanie zauważyć, że wraz z wysoką ceną idzie wysoka wytrzymałość, co z kolei jest przez nas niezmiernie pożądane – szczególnie w nowoczesnej kuchni. Jednym z takich blatów, a raczej ich producentów jest Egger, którego trwała płyta Egger jest w stanie zapewnić nam atrakcyjny stosunek ceny do jakości. 

Niezależnie od tego czy jesteśmy profesjonalnym deweloperem, czy też osobą poszukującą odpowiedniego wystroju do swojego wnętrza, musimy pamiętać o tym, że dobrze by było, gdyby atrakcyjny wystrój szedł w parze z materiałami dobrej jakości. W końcu, kuchnia jest miejscem, w którym zarówno nasze meble jak i różnego rodzaju elementy codziennego użytku podlegają intensywnym próbom.