You are currently viewing Wytrzymały pokrowiec do laptopów

Wytrzymały pokrowiec do laptopów

Pierwszy skonstruowany komputer zajmował cały pokój o powierzchni kilkunastu metrów kwadratowych. Z roku na rok wszystko było udoskonalane, aż do dnia dzisiejszego. Komputery stawały się coraz mniejsze, a z czasem nawet przenośnie. Obecnie prawie każdy użytkownik korzysta z laptopa, który domyślnie jest komputerem przenośnym. Z racji tego, że laptopy są dość delikatne i nie zawsze dobrze znoszą trudy podróży, warto zadbać o odpowiednią ochronę dla swojego komputer, aby posłużył nam możliwie jak najdłużej.

Zabezpieczenie laptopów w podróży

wytrzymałe etui na laptopaBardzo popularnym sposobem na transport komputerów przenośnych typu laptop, jest przenoszeni ich w specjalnych torbach, które posiadają wewnątrz specjalne rzepy umożliwiające stabilizacje komputera w torbie oraz usztywniane ścianki. Nie zawsze mamy czas na to, aby umieścić laptopa w torbie w odpowiedni sposób, więc torba nie spełnia swojej funkcji w należyty sposób. Dlatego lepiej jest poza torbą wyposażyć się w wytrzymałe etui na laptopa. Etui wykonane jest z bardzo lekkiego, ale wytrzymałego tworzywa sztucznego. Waga takiego etui to nie więcej niż trzysta gramów, więc nie zwiększa ono jakoś znacznie wagi własnej laptopa. Etui przylega do laptopa, co sprawia, że wszystko wygląda estetycznie, a sam laptop nie zwiększa swoich rozmiarów. Pokrowiec jest odporny na uszkodzenia mechaniczne takie jak pękanie, zadrapania oraz wgniecenia. Jednak jeśli zdarzy się tak, że uderzenie w laptopa wynikające np. z jego upadku, będzie na tyle mocne, że etui zostanie uszkodzone, to i tak spełni ono swoją rolę, ponieważ pochłonie całą siłę uderzenia, nie przenosząc go na laptopa. Wielu ludzi zakłada różnego rodzaju etui na swoje telefonu, ale zapominają o swoich laptopach. Inwestycja w etui na laptopa za kilkadziesiąt złotych, zmniejsza ryzyko zniszczenia komputer, co pozwoli zaoszczędzić sporą sumę, ponieważ taniej jest kupić takie etui niż wymienić pękniętą matrycę w laptopie. Zakładając etui na laptopa nie tylko zwiększamy jego bezpieczeństwo, ale też możemy poprawić jego wygląd.

Dostęp tego typu etui jest bardzo duży, dzięki temu ich ceny nie są wygórowane, ponieważ producenci w walce o klienta obniżają ceny. Etui możemy kupić juz za około pięćdziesiąt złotych, nie jest to duża kwota, więc lepiej zainwestować te kilkadziesiąt złotych i mieć pewność, że naszemu komputerowi nic się nie stanie. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów dla swoich produktów, więc my jako klienci mamy bardzo duży wybór. Zakupu możemy dokonać w sklepach ze sprzętem elektronicznym.