You are currently viewing Z montażem fotowoltaiki trzeba się mocno śpieszyć

Z montażem fotowoltaiki trzeba się mocno śpieszyć

Mając w planach zamontowanie instalacji fotowoltaicznej warto się pośpieszyć i zrealizować taką inwestycję jeszcze w tym roku. Wynika to z tego, że w przyszłym roku instalacje będą rozliczane na innych zasadach. Jednak wszystkie instalacje zamontowane do końca tego roku przez kolejnych piętnaście lat rozliczane będą według zasad tegorocznych. Dlatego najlepiej zamontować fotowoltaikę jak najszybciej tym bardziej, że ceny ogniw bardzo mocno spadły w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Jak przechowujemy nadwyżki prądu z paneli fotowoltaicznych?

panele fotowoltaiczne - montaż w koszalinieObecne zasady przechowywania nadwyżek energii elektrycznej wyprodukowanej samodzielnie są bardzo korzystne dla użytkowników instalacji fotowoltaicznych. Jeśli nasza instalacja produkuje więcej prądu niż nasze dobowe zużycie to prąd przesyłany jest do elektrowni. Wynika to z postanowień umowy z energetyką, która w takiej formie będzie podpisywana jeszcze tylko do końca roku. Za przechowanie prądu użytkownik indywidualny płaci dwadzieścia procent tego co wyprodukuje jego instalacja. Czyli odbieramy osiemdziesiąt procent z tego co wyślemy do zakładu energetycznego. Dzięki temu i tak sporo zyskujemy, bo panele konfiguruje się w taki sposób, żeby nadwyżka pokrywała nasze zapotrzebowanie w dni, w które panele nie produkują wystarczającej ilości energii elektrycznej. W przyszłym roku będzie trochę inaczej i dlatego właśnie trzeba jak najszybciej zamówić sobie takie panele fotowoltaiczne – montaż w Koszalinie kosztuje teraz naprawdę niewiele a i same ogniwa są z dnia na dzień coraz tańsze. Jeśli tylko ma się dom jednorodzinny to naprawdę opłaca się zamontować sobie fotowoltaikę. Rachunki za prąd będą wówczas minimalne, bo zapłacimy tylko opłaty emisyjne wynoszące kilkanaście złotych. Na rachunku nie będzie za to opłaty za faktycznie zużytą energię, bo tą będziemy produkować sobie samodzielnie. Fotowoltaika to obecnie najlepsza inwestycja. Jeśli tylko posiadamy wolne środki na koncie to najlepiej zainwestować je właśnie w panele a nie trzymać na koncie w banku.

Szacuje się, że jeszcze w tym roku przybędzie kilkaset tysięcy gospodarstw domowych, które będą produkować prąd na własne potrzeby. Oprócz klientów indywidualnych na instalację fotowoltaiczną decydują się również firmy. Przedsiębiorcy chętnie inwestują również w farmy fotowoltaiczne, dzięki czemu mogą zarabiać na sprzedaży większej ilości energii elektrycznej. Ten rok to najlepszy czas na taką inwestycję, bo możemy być pewni, że przez kilkanaście najbliższych lat będziemy na niej sporo zarabiać.