You are currently viewing Zakup żurawia budowlanego na aukcji

Zakup żurawia budowlanego na aukcji

 

Wielu przedsiębiorców działających w branży budowlanej wie jak ważne jest inwestowanie w nowe sprzęty. Jeśli maszyny które posiadamy nie będą wyspecjalizowane nie będziemy w stanie zrealizować wielu zleceń a co za tym idzie firma generować będzie straty. Dlatego zakup nowoczesnych sprzętów jest sprawą niezbędną jeśli chcemy aby firma się rozwijała. W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości zakupu takiego sprzętu. 

Żuraw budowlany wygrany na aukcji

mini żuraw budowlanyPrzejmując firmę budowlaną mojego taty postanowiłem wprowadzić ją w dwudziesty pierwszy wiek i zainwestować w zaawansowane technologicznie sprzęty. Pierwszym ważnym zakupem miał być mini żuraw budowlany. Jest to urządzenie pozwalające na dokładniejsze oraz bezpieczniejsze przemieszczanie delikatnych oraz drogich elementów konstrukcyjnych. Przed wybraniem się na aukcje na której można było kupić mini dźwig postanowiłem przeszkolić jednego z pracowników z zakresu obsługi takich. W Polsce aby legalnie móc obsługiwać mini żurawia trzeba ukończyć specjalne szkolenie zakończone egzaminem teoretycznym i praktycznym. Po pozytywnym zdaniu obydwóch testów otrzymujemy specjalny certyfikat uprawniający nas do obsługi mini żurawi. Cały kurs przebiegł bardzo szybko i pracownik zdał go bez większych problemów. Już kolejnego dnia udałem się aby uczestniczyć w specjalnych aukcjach sprzętu budowlanego. Nie spodziewałem się, że urządzenie uda się wylicytować w taki dobrej cenie. Po zapłaceniu odpowiedniej kwoty oraz podpisaniu wszystkich umów. Osoba odpowiedzialna za sprzedaż zagwarantowała mi dowóz żurawia w podany przeze mnie adres. Urządzenie już kolejnego dnia znajdowało się na placu obecnej budowy i po kontrolnym uruchomieniu i sprawdzeniu wszystkich elementów ruchomych mogło zacząć być eksploatowane. Pracownik bardzo szybko zorientował się w sytuacji i dzięki jego sprawnej ręce udało się w rekordowym czasie obsadzić w ramach okiennych wszystkie szyby na pierwszych dwóch piętrach. Do obowiązków pracowników należało tylko asekurować obsadzane elementy oraz kontrolować prawidłowe miejsce obsadzenia.

Śmiało mogę stwierdzić, że wylicytowanie takiego żurawia było inwestycją, która zwróci się bardzo szybko w postaci ukończenia wszystkich prac w terminach zawartych w kontraktach. W przyszłości zakupiony dźwig będzie bardzo intensywnie eksploatowany. Mam nadzieję, że dzięki temu zakupowi moja firma będzie się rozwijać i wygrywać kolejne przetargi na budowę wielkich biurowców w centrum miasta. Każdy kolejny zakupiony sprzęt będzie równie nowoczesny co już pracujący mini żuraw.