You are currently viewing Zalety ciągników siodłowych Man

Zalety ciągników siodłowych Man

Zakładając firmę transportową miałem różne obawy z tym związane, ale jednak interesowałem się tą tematyką, miałem określoną wiedzę i upatrywałem w niej możliwości szybkiego rozwoju. Było wiele formalności dotyczących początków działalności, potrzeby zainwestowania zaoszczędzonych środków oraz znalezienia odpowiednich kontaktów, ułatwiających znalezienie zleceniodawców.

Zakup pierwszych używanych ciągników siodłowych

dobre używane ciągniki siodłowe manPotrzebowałem też odpowiedniego sprzętu, który pozwalałby na realizację wielu zadań, a przez to zwiększenie mojej konkurencyjności. Podstawą był niezawodny i ekonomiczny tabor, dzięki któremu kierowcy mojej firmy mogliby przewozić towary po całej szerokości i długości kraju i kontynentu. Początki jednak nie były łatwe i nie mogłem spełnić marzenia dysponowania nowymi samochodowymi. Postawiłem jednak na dobre używane ciągniki siodłowe Man, które ceniłem już wcześniej, jeszcze wykonując zawód kierowcy i nie prowadząc własnego interesu. Podobała mi się ich przestronna kabina oraz niewielkie zużycie paliwa, dzięki któremu mogłem zaoszczędzić na wydatkach na olej napędowy. Podczas kilkuletniej pracy Man nie zawiódł mnie ani razu, zawsze docierając do celu, niezależnie od warunków pogodowych i przewożonego towaru. Nie bez znaczenia była również bliskość autoryzowanego serwisu tej marki, do której od siedziby mojej firmy dzieliło kilka kilometrów. Mogłem tam bez obaw zostawić pojazd do naprawy, przeglądu technicznego czy umyć auto po wykonaniu zadania. Wszystkie te czynniki sprawiły, że zacząłem szukać w ogłoszeniach ciągników siodłowych tej niemieckiej firmy. Chciałem kupić auta w jak najlepszym stanie technicznym, z bogatym wyposażeniem i wizualnie ładnymi. Miało to dla mnie znaczenie, ponieważ chcą zatrudnić kierowców, musiałem zagwarantować odpowiednie warunki do pracy i czymś ich przyciągnąć. Udało się w końcu zakupić na początku dwa auta, a po jakimś czasie jeszcze jeden. Myślę, że były to trafione nabytki, ponieważ posiadały wszystko co od nich wymagałem. Po znalezieniu kierowców i zakupu naczep, w których można przewozić ładunki, rozpoczęła się działalność mojej firmy transportowej.

Początki nie były proste, ponieważ musiałem przekonać zleceniodawców do rzetelności kierowanego przeze mnie przedsiębiorstwa. Jednak z czasem zleceń zaczęło napływać coraz więcej, a moi pracownicy dostarczali towar raz po raz do nowych krajów kontynentu. To wszystko wpływało na rozwój firm, jej prestiż oraz renomę w branży. Mimo dość trudnego startu działalności, jestem bardzo zadowolony z obecnego etapu, na którym znajduje się przedsiębiorstwo.