You are currently viewing Zalety poręczy do ćwiczeń

Zalety poręczy do ćwiczeń

  • Post author:
  • Post category:Sport

W dzisiejszych czasach nie tylko kobiety dbają o swój wygląd i smukłą sylwetkę. Także panowie zdecydowanie częściej zwracają uwagę zarówno na swój ubiór, dietę jak i zrównoważoną i przemyślaną aktywność fizyczną. Mało kto obecnie uprawia tylko jeden rodzaj aktywności, którą przez wiele lat była najczęściej piłka nożna. Dziś nawet, jeśli ktoś regularnie gra w piłkę to dni pomiędzy treningami poświęca zwykle na bieganie lub ćwiczenia siłowe, dzięki którym może zdobyć przewagę nad rywalami na boisku.

Zastosowania poręczy do ćwiczeń 

poręcz do ćwiczeńZróżnicowana aktywność fizyczna stała się jednak trudniejsza od momentu wybuchu epidemii koronawirusa i wprowadzeniu przez rząd różnego rodzaju obostrzeń. Wiele osób w obawia o swoje zdrowie zdecydowało się całkowicie wstrzymać od aktywności zewnętrznych i cały trening przeprowadzać we własnych domach, często wydzielając do tego celu oddzielne pomieszczenia lub przystosowując garaż lub piwnicę. Analiza danych z różnych portali sprzedażowych pokazuje, że sprzęty takie jak poręcz do ćwiczeń oraz skakanka dla wielu osób stanowią doskonałą alternatywę do wyposażenia siłowni, na co z pewnością wpływa duża dostępność całych zestawów ćwiczeń proponowanych przez różnych trenerów w Internecie. Trzeba przyznać, że jest w tym sporo racji, ponieważ ćwiczenia na skakance stanowią doskonały trening kardio, natomiast poręcze do ćwiczeń pozwalają na trening niemal wszystkich partii mięśni wykorzystując własną masę ciała osoby trenującej. Co ważne, na rynku istnieje bardzo dużo różnego rodzaju poręczy, dzięki czemu każdy może wybrać taki model, jaki będzie odpowiadał jego potrzebom, a jednocześnie zmieści się w pomieszczeniu, jakie przewidzieliśmy do wykonywania treningu. Poręcze sprawdzają się świetnie przede wszystkim w treningu górnych partii ciała. Ich duża popularność w okresie pandemii może wynikać też stąd, że można dzięki nim wykonywać ćwiczenia znane z siłowni zewnętrznych, które cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością, a z których w miesiącach zimowych po prostu mało przyjemnie się korzysta.

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu, czy w bloku trening z poręczami jest w naszym zasięgu i może zapewnić nie gorsze efekty, niż nawet najlepiej wyposażony klub fitness. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości sprzęt, ponieważ będzie to i tak znacznie tańsze niż koszt karnetu na siłownię oraz dojazdu do niej, nie wspominając już o zaoszczędzonym czasie, który spokojnie można przeznaczyć na dodatkowe pół godziny treningu, co w dłuższej perspektywie będzie widoczne w kształcie naszej sylwetki.