You are currently viewing Zalety profesjonalnego cięcia laserowego

Zalety profesjonalnego cięcia laserowego

 

Cięcie laserowe jest wciąż innowacyjnym procesem cięcia i całkowicie zrewolucjonizowało obróbkę metalu. Obecnie nie ma procesu, który byłby tańszy lub bardziej elastyczny niż cięcie laserowe. Cięcie laserem lub wykrawanie laserowe oferuje znacznie więcej opcji niż wykrawanie konwencjonalne. Za pomocą lasera pożądane motywy można wypalać w różnych materiałach. Dzięki nowoczesnemu wycinaniu laserowemu możliwe jest ustanowienie nowych standardów w wykończeniu druku i innych obszarach zastosowania.

Jak działa cięcie laserowe?

profesjonalne laserowe cięcie w warszawieTechnika cięcia laserowego polega na tym, że materiały są przecinane za pomocą stałego lub pulsacyjnego promieniowania laserowego. Cięcie odbywa się poprzez ablację, czyli topnienie materiału. W zależności od ciętego materiału należy odpowiednio ustawić parametry promieniowania laserowego. Kluczowe znaczenie ma dostosowanie natężenia i czasu trwania impulsu. Stosowane są różne systemy laserowe, które umożliwiają spełnienie specjalnych wymagań różnych materiałów. Prawie każdy materiał można ciąć za pomocą promieniowania laserowego zgodnie z indywidualnymi potrzebami osób zlecających. Na przykład możliwe jest wycinanie kartonów, tkanin, skóry, a także kamienia, szkła i drewna. , a także różnego rodzaju materiały syntetyczne można obrabiać za pomocą cięcia laserowego. Profesjonalne laserowe cięcie w Warszawie umożliwia realizację wszystkich konturów i motywów, nawet najbardziej złożonych. Wzory są wycinane z absolutną precyzją i charakteryzują się doskonałą ostrością krawędzi. Można to robić nawet trójwymiarowo! Cięcie laserowe odbywa się bez kontaktu z materiałem, ale trzeba wziąć pod uwagę, że każdy materiał zachowuje się inaczej, gdy jest przetwarzany wiązką laserową. Często można zaobserwować zmiany koloru, co może prowadzić do atrakcyjnych efektów. W każdym przypadku zaleca się test materiału, aby upewnić się, że wynik cięcia jest wynikiem oczekiwanym. Ogromną zaletą jest szybkie cięcie lasera. Oznacza to, że cięcie laserowe może być stosowane ekonomicznie, nawet w bardzo małych ilościach, w porównaniu do tradycyjnego wykrawania.

Laser nie musi być używany tylko do wycinania konturów i motywów, jest również idealny do grawerowania.  Podobnie jak w przypadku cięcia laserowego, grawerowanie laserowe umożliwia również obróbkę różnych materiałów. Szczególnie atrakcyjne jest to, że technologia laserowa umożliwia standardową personalizację. Na przykład książki mogą być opatrzone tekstem związanym z konkretną osobą – na przykład imieniem i nazwiskiem. Możliwe jest również spersonalizowanie druków.