You are currently viewing Zalety używania plandek

Zalety używania plandek

W przedsiębiorstwach zajmujących się magazynowaniem, transportowaniem i branżą budowlaną, potrzebne są sprawdzone i wytrzymałe metody przechowywania i ochrony materiałów przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych. nie zawsze w takiej sytuacji można pozwolić sobie na budowę specjalnych przestrzeni magazynowych lub tymczasowych konstrukcji ze stali. W takiej sytuacji wykorzystuje się plandeki, które produkowane są w wielu rozmiarach i grubościach w zależności od ich przeznaczenia. Ponadto ich producenci oferuję szerokie możliwości personalizacji takiego produktu. 

Produkcja i zastosowanie plandek

plandeki producentOchrona materiałów budowlanych, ładunków i innych elementów przed działaniem warunków atmosferycznych może odbywać się dzięki przechowywaniu ich w konstrukcjach stalowych, lub pod specjalnymi powłokami. Wykonujący plandeki producent powinienem w takim wypadku zadbać o to, oby wytrzymały one nie tylko działanie opadów, ale także możliwe wystawienie na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego też produkowane są one z wytrzymałych tworzyw sztucznych. W zależności od przeznaczenia plandeki takie mogą mieć różną grubość rozmiary. Ponadto można je niemal dowolnie personalizować. Dlatego chętnie wykorzystywane są przez firmy budowlane i transportowe. Dla tych ostatnich w szczególności tworzone są plandeki o najgrubszym przekroju, które służą jako osłona dla naczep. Podlegają one podczas użytkowania obciążeniu związanym z napierający powietrzem w trakcie jazdy, są również narażone na wiele uszkodzeń mechanicznych wywołanych na przykład gałęziami drzew. W plandekach takich montuje się specjalne koła stalowe umożliwiająca wygodne zaczepianie ich. Producenci pozwalają na wybór plandek różnych kolorach, materiał też umożliwia niemal dowolne zadrukowanie go. Można więc umieścić na nim logo firmy, dane kontaktowe lub slogan reklamowy. W bardzo łatwy sposób można je także docinać do pożądanych wymiarów, dlaczego nawet po uszkodzeniu dostosowanie ich do innego synu nie stanowi żadnego problemu. Chętnie wykorzystują więc firmy budowlane, które osłaniają nimi elementy konstrukcyjne oraz materiały.

Plandeki wykonywane są z trwałych tworzyw sztucznych, które gwarantują odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Mogą mieć różną grubość oraz rozmiary w zależności od tego, w jaki sposób będą wykorzystane. Stosują je chętnie firmy budowlane, transportowe i oferujące usługi magazynowe. Nawet po tym, jak ulegną one zniszczeniu, mogę zostać szybko do cięte i przystosowane do zupełnie innej funkcji.