You are currently viewing Zaskakujące szczeniaki labradora na wystawie

Zaskakujące szczeniaki labradora na wystawie

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Wystawy dla psów organizowane są dość często. Z pewnością możecie domyślić się, jakie było moje zdziwienie, kiedy wystawę w Warszawie wygrały szczeniaki. Psy rasy labrador retriever) pokazały najwięcej umiejętności. Spodziewałem się, że jest to rasa bardzo chętnie się ucząca, ale nie myślałem, że tak bardzo. Było to miłe zaskoczenie. Wszystkie komendy, które szczeniaki wykonały były zrobione dobrze technicznie oraz bez dodatkowego namawiania ich do tego. Nie jeden hodowca marzy o takich psiakach.

Popisy szczeniaków labradora na wystawie

szczeniaki labradora z rodowodemDwa szczeniaki labradora okazały się zwycięzcami warszawskiej wystawy psów. Pierwszą dyscypliną było słuchanie się swojego opiekuna. Szczeniaki labradora z rodowodem słuchały wszystkich poleceń. Doskonale poradziły sobie z komendami takimi jak „waruj“, „podaj łapę“, „siedzieć“ oraz „leżeć“. Dodatkowo energia, z jaką psiaki wykonywały te komendy zaskoczyła wszystkich oglądających. W dyscyplinach sportowych, takich jak bieg z przeszkodami również pieski sobie poradziły najlepiej. Bardzo dobrze wyszło im bieganie slalomem. W biegu przez kładkę troszkę zwolniły tempo, lecz przy innych uczestnikach w dalszym  ciągu wypadły dobrze. Mimo młodego wieku psy dobrze radzą sobie z zadaniami wymagającymi od nich silnej woli. Nie podchodziły do przekąsek, które położył opiekun w ich pobliżu. Dopiero po minucie mogły sobie zjeść wszystko, na co miały ochotę. Zaskakuje mnie w tym wszystkim fakt, że psy są bardzo młode. Te szczeniaki nie mogły mieć więcej niż pół roku. Z pewnością ich zdolności poprawią się, kiedy już dorosną. Myślę, że będą laureatami wielu nagród. Grunt w tym, aby ich opiekun cały czas poświęcał im czas i dbał o ich żywienie. Sędziowie patrząc na wygląd psów musieli wziąć pod uwagę ich młody wiek. U młodych psów widoczne pod skórą żebra mają inny kształt, ponieważ nie są tak zrośnięte, jak u dużych. Hodowca otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości siedmiu tysięcy złotych oraz medal. Każdy ze szczeniaków dostał także karmę, a dokładniej dwadzieścia kilo karmy suchej i tyle samo puszek z karmą mięsną. Będą mogły mieć zbilansowaną dietę.

Jedyne, co mi pozostaje to życzyć szczeniakom dalszych sukcesów, na które naprawdę zasłużą niejednokrotnie. Rozmawiałem z ich opiekunem. Są to szczeniaki z jego hodowli. Zastanawiam się nad zakupem innych szczeniaków labradora od niego, jednak nie będą brały udziału w wystawach. Są to bardzo miłe i spokojne psy, które zadbają o domową atmosferę. Na następnej wystawie w Poznaniu również będziemy mogli zobaczyć te szczeniaki. Bardzo ciekawi mnie ich pokaz.