You are currently viewing Zastosowanie stabilizowanego podchlorynu sodu do wody basenowej

Zastosowanie stabilizowanego podchlorynu sodu do wody basenowej

 

Wybudowanie basenu w ogrodzie to dość spora inwestycja. Należy odpowiednio wybrać miejsce oraz dobrze je przygotować. Zazwyczaj budowę przydomowego basenu zleca się specjalistom, ze względu na to,  że posiadają w tym fachu doświadczenie oraz niezbędną wiedzę. Dzięki temu można mieć pewność że was nie będzie sprawował się idealnie przez wiele lat, a inwestycja będzie w pełni udana.

Stosowanie skutecznego stabilizowanego podchlorynu sodu w basenie

skuteczny stabilizowany podchloryn soduPosiadanie własnego basenu to nie tylko wielka atrakcja, ale przede wszystkim spore obowiązek. Jak o każdą inwestycje o basen należy dbać oraz poświęcić mu odpowiednią ilość czasu. Działania te muszą być wykonywane w sposób systematyczny, ponieważ wyłącznie regularna praca pozwala uzyskać optymalne efekty. Opieka nad basenem związana jest przede wszystkim z czyszczeniem niecki basenowej z brudu oraz osadów, które mogą pojawić się  np. na wskutek zwykłego użytkowania basenu oraz wielu innych przyczyn. Basen należy regularnie oczyszczać z pływających i zalegających z nim między innymi liści, drobinek trawę czy utopionych insektów. Bardzo ważne jest także utrzymywanie w wodzie basenowej odpowiedniego pH wody, które zazwyczaj mierzy się za pomocą specjalistycznych bibułek lub czujników. Warto pamiętać że woda basenowa to bardzo dobre środowisko do rozwoju grzybów, pleśni oraz przede wszystkim glonów. Glony mogą powodować zabarwienie wody na zielono, a także być przyczyną pojawiającego się na powierzchni osadu o zgniłym zapachu i niezbyt przyjemnym wyglądzie. Kąpiel w takich warunkach jest niewskazana, ponieważ glony i inne drobnoustroje rozwijające się w wodzie mogą być przyczyną problemów zdrowotnych. Aby walczyć z glonami i utrzymać wodę w idealnym stanie należy stosować specjalistyczną chemię basenową, która służy do odkażania. W tym celu bardzo dobrze sprawdzi się skuteczny stabilizowany podchloryn sodu. Jest to produkt półpłynny, który wykazuje silne działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Pozwala on dokonać dezynfekcji wody w niecce basenowej. Jest w pełni bezpieczny dla zdrowia ludzi oraz zwierząt.

Choć z pewnością dbanie o dobrą jakość wody idealny stan basenu ogrodowego wydaje się być dość trudnym zadaniem to istnieje jednak szereg specjalistycznych produktów chemicznych oraz gadżetów przeznaczonych specjalnie do pracy przy basenie, które znacznie ułatwiają ten obowiązek. Dzięki temu można w kompleksowy sposób zadbać o basen i cieszyć się z możliwości jego użytkowania przez wiele długich lat – ku uciesze całej rodziny.