You are currently viewing Zbędne owłosienie na ciele

Zbędne owłosienie na ciele

Każdy człowiek posiada włosy na całym ciele. Niektóre włosy są bardziej widoczne a niektóre mniej. Kobiety w sprawach owłosienia znajdują się w gorszej sytuacji niż mężczyźni. Pojawiają się jednak osoby, głownie jest to płeć męska, które cierpią na zbyt duże owłosienie, na przykład na plecach lub na klatce piersiowej.

Jak poprawnie się depilować?

laserowe usuwanie owłosienia w ŁodziZarówno kobiety jak i mężczyźni muszą się depilować, jeśli chcą wyglądać ładnie i zadbanie. Kobiety, które nie mają ogolonych nóg, w oczach mężczyzn, nie wyglądają na atrakcyjne, zwłaszcza latem, kiedy chodzi się w krótkich i zwiewnych ubraniach. Mężczyźni, którzy nie usuwają włosów pod pachami dla niektórych kobiet też nie wyglądają na atrakcyjnych. Dlatego każdy, kto o siebie dba goli nogi, pachy, brodę, wąsy czy bikini. To najważniejsze partie ciała, które należy depilować. Pierwszą metodą depilacji jest oczywiście maszynka do golenia i żel lub pianka. Jeśli golimy się taką metodą warto zakupić do tego odpowiednią maszynką. Musi mieć ona przynajmniej trzy ostrza. W sklepach kosmetycznych istnieje bardzo duży wybór maszynek jak i różnorakich żeli czy pianek do golenia. Jest na przykład specjalna pianka do golenia dla osób wrażliwych. Wyżej wymieniona metoda depilacji jest dobra lecz krótkotrwała. Po kilku dniach włoski odrastają i ponownie trzeba je usunąć. Oprócz tego niektóre osoby mogą mieć zbyt wrażliwą skórę na taką metodę depilacji. Dlatego dużo osób decyduje się na laserowe usuwanie owłosienia w Łodzi. Warto najpierw dowiedzieć się na czym polega taka metoda depilacji. Wybrana partia skóry naświetlana jest wiązkami światła. W ten sposób mieszek włosowy zostaje uszkodzony, dzięki czemu włoski odrastają dużo wolniej, a systematyczne usuwanie włosów tą metodą sprawia, że włoski nie odrastają wcale. Dzięki tej metodzie możemy na zawsze pozbyć się niechcianych włosów z każdej partii ciała. Zabieg nie należy do najprzyjemniejszych. Możemy w jego trakcie odczuwać szczypanie lub kłucie. Po zabiegu należy odpowiednio traktować skórę. Trzeba ją nawilżać, nie można wystawiać jej na słońce ani opalać. Jeśli depilowaliśmy pachy nie można używać dezodorantów. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu.

Jeśli nie chcemy co kilka dni golić nóg czy innej partii ciała zwykłą maszynką do golenia, bo na przykład mamy zbyt wrażliwą skórę albo po prostu brak nam na to chęci, warto skorzystać z laserowego usuwania owłosienia. W Łodzi istnieje wiele salonów kosmetycznych, które się tym zajmują.