You are currently viewing Zestawy klocków ala Lego

Zestawy klocków ala Lego

W pokoju każdego dziecka jest mnóstwo zabawek i przytulanek, bo dzieci uwielbiają się nimi bawić. Każdy ma na pewno pluszowego misia, którego zabiera ze sobą na wycieczki, dziewczynki mają lalki, a chłopcy samochody. Są też zabawki, którymi bawią się wszystkie dzieci bez względu na płeć i wiek. Jedną z nich są klocki, które fantastycznie rozwijają zdolności manualne dzieci i uczą kreatywnego myślenia.

Popularne zestawy klocków dla dzieci

klocki ala lego w zestawachRolą każdego rodzica jest rozwijanie i edukowanie swojego dziecka. To bardzo ważne zadanie, które niesie ze sobą wielką odpowiedzialność. Ponieważ dzieci uczą się przez zabawę, to trzeba im ją tak zorganizować, aby była bezpieczna i dawała maksymalnie dużo możliwości. Zabawki, którymi bawi się mały człowiek, muszą być dostosowane do jego wieku i możliwości, gdyż tylko wtedy dziecko będzie mogło z nich w pełni korzystać. Często można zaobserwować, że kupujemy dzieciom jakąś zabawkę, a ono nią jest mało zainteresowane w momencie wręczenia. Jednak po kilku tygodniach, lub nawet miesiącach, maluch sam po nią sięga i rozpracowuje jej funkcje. Świadczy to o tym, że maluch nie był na nią jeszcze gotowy, kiedy ją dostał. Klocki ala Lego w zestawach są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku. Dla bardzo małych, mają duże rozmiary i zaokrąglone brzegi, natomiast dla starszych są już w normalnej wielkości. Dzieci na początku nie umieją się nimi bawić, dlatego pierwsze zabawy powinny się odbyć razem z rodzicem. Dziecko będzie obserwowało co mama, lub tata robi z klockami i będzie chciało ich naśladować. Zabawa klockami jest bardzo twórczym zadaniem, ponieważ uczy tworzenia nowych rzeczy, kreatywnego myślenia, planowania przestrzennego i świetnie wpływa na zdolności manualne małych rączek. W sklepach znajdziemy zestawy klocków ala Lego dla chłopców i dziewczynek. Mogą to być zagrody dla zwierząt, statki, samochody, czy domki. Można je łączyć ze wszystkimi rodzajami klocków firmy Lego, ponieważ mają taką samą wielkość i sposób łączenia elementów.

Klocki doskonale się nadają na prezent dla każdego dziecka. Muszą być jedynie dopasowane do jego wieku. Im dziecko starsze, tym bardziej skomplikowane budowle może z nich układać. Zestawy dla najmłodszych zawierają znacznie mniej klocków niż komplety dla kilkulatków, ponieważ dziecko w tym wieku będzie budowało najprostsze projekty, polegające na ustawieniu wieży, czy mostu. Klocki ala Lego najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach z zabawkami, albo szukać ich w popularnych sklepach internetowych.