You are currently viewing Zestawy startowe do manicure

Zestawy startowe do manicure

Kobieta, która decyduje się na samodzielną stylizację paznokci musi liczyć się z nie małymi wydatkami na początku swojej przygody. Bez niektórych rzeczy nie będzie możliwe poprawne wykonanie paznokci. Dlatego przed przystąpieniem do stylizacji paznokci trzeba dowiedzieć się co jest potrzebne.

Co zawierają zestawy startowe?

flexy gel - zestaw startowyKompletując rzeczy i narzędzia do manicure nie możemy zapomnieć o lampie. W sklepach dostaniemy lampy UV lub lampy LED. Lampy UV dzielą się na lampy o mocy 9W i 36W. Takie lampy są małe i posiadają jedną żarówkę, którą trzeba wymieniać co kilka miesięcy. Takie lampy przeznaczone są do użytku domowego dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z manicure. Lampy LED posiadają żarówki LED, których się nie wymienia. Dzięki takim żarówkom utwardzenie hybrydy czy żelu zajmuje jedynie trzydzieści sekund. Taka lampa posiada czujnik ruchu i dodatkowe funkcje, takie jak na przykład określenie czasu utwardzania. Takie lampy nie są tanie ale znacznie ułatwiają pracę i pomagają zaoszczędzić czas. Po wyborze lampy warto zastanowić się nad frezarką. Frezarka służy między innymi do opracowywania skórek i ściągania hybrydy czy żelu. W sklepach można znaleźć różne frezarki lecz nie wszystkie będą spełniały swoje funkcje. Niektóre są po prostu za słabe na ściągnięcie żelu i zacinają się w trakcie pacy. Kiedy będziemy mieli już wybraną lampę i frezarkę należy zebrać całą resztę. Niektóre marki lakierów hybrydowych oferują flexy gel – zestaw startowy. To zestaw do manicure żelowego. W takim zestawie odnajdziemy na pewno bazę pod żel, żel budujący, lakier hybrydowy, top, cleaner, aceton, waciki z waty celulozowej oraz pilnik. Jednak, jeśli taki zestaw nam nie wystarcza możemy jak najbardziej dodać kilka innych rzeczy. Może to być drewniane dłutko, blok polerski, kilka pilników o innej gradacji lub pędzelek do zdobień. Można też dobrać sobie pyłki dekoracyjne. Całe przygotowanie wszystkich elementów może upłynnić nasz stan gotówki o kilkaset złotych, jednak to wszystko wystarczy nam na kilka dobrych miesięcy. Należy jednak pamiętać o odpowiednim, sterylnym wykonywaniu paznokci samodzielnie. Po zakończonym manicure należy wszystkie narzędzia umyć odpowiednim środkiem dezynfekującym. 

Samodzielne wykonanie manicure żelowego oczywiście jest możliwe ale trzeba posiadać minimalną wiedzę z tego zakresu. Warto poczytać sobie instrukcję krok po kroku jak zrobić manicure żelowy. Jeśli wszystko wykonamy zgodnie z instrukcją nasze paznokcie będą nas cieszyć nawet przez trzy tygodnie.